На Козятинщині відзначили День Соборності України

В історії українського народу є багато важливих дат, але особливі серед них – ті доленосні події, які прокладали шлях до незалежності України. Цього ж дня 101 ріктому український народ реалізував своє багатовікове прагнення жити в соборній державі, сповідувати єдині національні й суспільні цінності, спільними силами дбати про гідне життя людей.

22 січня 1919 року на Софійській площі в Києві було проголошено Акт Злуки – акт про об’єднання Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки в єдину незалежну державу. Йому передувало підписання (22 січня 1918 р.) Четвертого універсалу Центральної Ради, яким Українську Народну Республіку проголошено суверенною і незалежною державою.

Сьогодні з нагоди відзначення Дня Соборності України відбулась урочиста церемонія покладання квітів до пам'ятника М.С.Грушевському в с.Сестринівка. У заході взяли участь голова районної ради Віктор Слободянюк,заступник голови районної ради Анатолій Задорожнюк, керівник апарату райдержадміністрації Юрій Студоляк, Сестринівський сільський голова Анатолій Левчук, керівники установ району, місцеві жителі, учнівська молодь.

У своєму виступі голова районної ради Віктор Слободянюк зазначив, що сьогодні Україна переживає нелегкі часи, але ми всі маємо надію на те, що виважені дії та мудрі рішення допоможуть стабілізувати суспільно-політичну ситуацію в державі. Очільник районної ради побажав учасникам заходу миру, злагоди і глибокої віри у гідне майбутнє нашої рідної України.

Акт Злуки був глибоко детермінований історично і спирався на споконвічну мрію українського народу про незалежну, соборну національну державу. Він став могутнім виявом волі українців до етнічної й територіальної єдності, свідченням їхнього самоусвідомлення, важливою віхою процесу становлення нації.Ідея соборності українських земель набула державного статусу, в наступні десятиліття залишалась об’єднуючим чинником і чи не єдиним спільним положенням програмних цілей усіх течій національно-визвольного руху. Акт Соборності надав завершеної форми самостійній українській державі, сприяв подоланню залишків ідей федералізму в ментальності національної політичної еліти.

                     

                     

                     

Наразі ще не подано жодної петиції

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація