На Козятинщині відзначили День Соборності України

День 22 січня 1919 року увійшов до української історії як велике державне свято - День Соборності України. Саме тоді на Софійській площі на багатолюдному зібранні було урочисто проголошено про злуку Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки. Володимиром Винниченком був підписаний Акт злуки українських земель. Цій даті судилося навічно закарбуватися в історії України величним національним святом. Це був один з найпрекрасніших моментів нашої історії, адже високий принцип соборності своїх земель – найблагородніший у світі ідеал, до якого прагне кожна нація.

Історичний досвід  постійно нагадує українцям – головною, незаперечною, неперехідною цінністю для всіх нас є незалежна, соборна держава, а Слова Свобода і Незалежність сьогодні набули нового значення, стали драматичним втіленням боротьби українців за свою гідність, демократичні цінності  та майбутнє України. Наш святий обов’язок перед пам’яттю предків та майбутніми поколіннями - об’єднати наші зусилля і вберегти державу.

20 січня в м. Козятині відбулось покладання квітів до пам’ятника Михайла Грушевському, українському історику, громадському та політичному діячу, який зробив вагомий внесок у становлення Української держави. У заході взяли участь заступник голови районної ради Анатолій Задорожнюк, заступники голови районної державної адміністрації Сергій Прохоров та Ігор Булавський, секретар міської ради Костянтин Марченко. працівники районної ради, районної державної адміністрації, представники громадських організацій, районних служб, молодь.

З нагоди свята на адміністративних будівлях підприємств, установ і організацій, а також на житлових будинках, загальноосвітніх і позашкільних навчальних закладах було піднято Державний Прапор України.

                                                      

                                                      

                                                                     

Наразі ще не подано жодної петиції

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація