На Козятинщині вшанували пам»ять загиблих захисників України

Сьогодні, 28 серпня, біля пам’ятного знаку «Загиблим воїнам АТО» в м.Козятин відбувся мітинг-реквієм напередодні Дня пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України. Цей день щороку відзначається 29 серпня згідно Указу Глави держави від 23 серпня №621/2019. 

Участь у пам’ятному заході взяли голова районної ради Віктор Слободянюк, заступник голови райдержадміністрації Ігор Булавський, представники міської влади, рідні та близькі загиблих захисників України, військовослужбовці, духовенство, представники трудових колективів, організацій та установ, ЗМІ.

Присутні на мітингу-реквієм вшанували пам’ять захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України хвилиною мовчання, поклали квіти до пам’ятного знаку «Загиблим воїнам АТО».

За роки війни Козятинщина втратила 17 воїнів: Володимира Чорноуса, Віктора Ковальчука, Олександра Москалюка, Шайдуллу Камзінова, Вадима Наумова, Валерія Вітковського, Сергія Кацабіна, Віктора Крючкова, Леоніда Леонтюка, Олександра Лобжина, Миколу Лукашука, Юрія Осаулка, Василя Осіпчука, Володимира Гриціва, Олександра Оцаберу, Миколу Шевчука, Максима Олексюка. Спільну молитву за загиблими провели представники духовенства.

Відважні українські воїни стали символом гідності, кожен з них вчинив подвиг, повставши проти насилля та несправедливості, віддавши життя за нову, відроджену Україну, саме їхні подвиги надихають сотні тисяч українців на боротьбу з російською агресією. Ми всі у вічному боргу перед матерями й батьками за те, що вони виростили мужніх і сміливих патріотів. І схиляємося перед дітьми, які втратили батьків.

День 29 серпня обрано не випадково  – саме в цей день у 2014 році, в ході російсько-української війни та Іловайської операції відбувся потужний прорив української групи військ з російського оточення, де проявився масовий героїзм добровольців і військових та загинула найбільша кількість українських воїнів - за офіційними даними - 366, 429 - отримали поранення різного ступеню тяжкості, ще 300 – потрапили в полон.

Ті трагічні події російсько-української війни розгорталися на сході України, саме на полях соняхів, які вже поспіли. І саме під цими соняхами, сотні захисників України в боротьбі з ворогом поклали своє життя на вівтар свободи та незалежності нашої країни. Тому символом Дня пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України, став сонях.

Завтра, 29 серпня, органи місцевої влади у населених пунктах району проведуть відповідні заходи та покладання квітів до могил, меморіальних дощок загиблих учасників антитерористичної операції/операції об’єднаних сил.

О 10-й годині відбудеться загальнонаціональна хвилина мовчання та вшанування пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність. Молитвою, добрим словом, згадайте Героїв, які боролися і віддали життя за долю України і наше майбутнє.

Вічна пам'ять! Слава Героям!

ГЕРОЇ НЕ ВМИРАЮТЬ!

                    

                    

                    

                    

                    

                    

                   

                    

                    

                    

                    

 

              

Наразі ще не подано жодної петиції

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація