На Козятинщині вшанували пам’ять загиблого «кіборга» Юрія Осаулка

Сьогодні до роковин з дня загибелі «кіборга» Юрія Осаулка голова районної ради Віктор Слободянюк, заступник голови районної ради Анатолій Задорожнюк, заступник голови райдержадміністрації Ігор Булавський, керівники комунальних установ, рідні вшанували пам’ять героя, поклавши квіти до меморіальної дошки, встановленої на фасаді школи в с.Самгородок, де навчався Юрій Леонідович, а також відвідали його могилу.

Присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять усіх, хто віддав своє життя за незалежність України, зокрема "кіборгів"-військовослужбовців, які 20 січня 2015 році загинули під час оборони аеропорту.

“Кіборги” у запеклих боях 242 дні тримали оборону ДАП - з 26 травня 2014 року по 22 січня 2015 року. Таке прізвисько військові отримали за неймовірну стійкість, відвагу та незламність. За весь час оборони ДАП загинуло понад 100 українських військових. 20 січня 2015 року проросійські терористи заклали вибухівку у новому терміналі і бетонні перекриття обвалились на захисників ДАП, що призвело до загибелі десятків наших воїнів.

Також учасники мітингу згадували Юрія Осаулка, говорили про нього як Людину з великим серцем, бо ніколи й нікого не залишав у біді, був добрим, ввічливим, відповідальним, добрим господарем,гарним батьком.

- Війна забрала вже тисячі життів українців, які були кращими, цвітом нації, - зазначив голова районної ради Віктор Слободянюк. - Не думаючи про своє життя, вони за першим покликом стали на захист своєї Вітчизни. Серед них був і Юрій Леонідович. Ми будемо завжди його пам’ятати і шанувати як справжнього патріота, як  приклад мужності і героїзму.

Юрій Осаулко народився 17 лютого 1981 року в селі Самгородок Козятинського району Вінницької області. У 1998 році закінчив загальноосвітню школу села Самгородок. Проходив строкову військову службу в лавах Збройних Сил України.

23 серпня 2014 року добровольцем мобілізований до лав Збройних Сил України. Служив в 90-му окремому аеромобільному батальйоні 95-ї окремої аеромобільної бригади Високомобільних десантних військ Збройних Сил України (з осені 2014 року - 90-й окремий аеромобільний батальйон входить до складу 81-ї окремої аеромобільної бригади Високомобільних десантних військ Збройних Сил України; військова частина польова пошта В1611, місто Костянтинівка Донецької області).

З листопада 2014 року брав участь в антитерористичній операції на сході України. Позивний «Єсаул». Учасник оборони Міжнародного аеропорту «Донецьк».

18 січня 2015 року брав участь в операції по деблокуванню підрозділів Збройних Сил України, які обороняли Донецький аеропорт. В ході даної операції, для підкріплення оборони аеропорту, до нового терміналу був введений резервний підрозділ, у складі якого перебував старшина Осаулко.

20 січня 2015 року Юрій Осаулко загинув під завалами в результаті підриву російсько-терористичними угрупованнями другого поверху Міжнародного аеропорту «Донецьк». З того часу вважався зниклим безвісти. Лише в травні 2015 року тіло героя було ідентифіковано завдяки експертизі ДНК.

21 травня 2015 року похований на кладовищі села Самгородок Козятинського району.

Юрій Осаулко нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня (09.06.2015; посмертно).

                       

                       

                       

                       

Наразі ще не подано жодної петиції

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація