На Козятинщині вшанували партизанів та підпільників

22 вересня, у День партизанської слави, з почуттям безмежної подяки й любові ми віддаємо данину поваги ветеранам визвольної боротьби проти гітлерівської навали, колишнім підпільникам і партизанам, захисникам і визволителям рідної землі – усім, кого ми з гордістю називаємо народними месниками. Це - свято людей сильних духом і з чистою совістю, які не шкодували життя для перемоги над ненависним ворогом.

Сьогодні на Козятинщині було вшановано пам’ять учасників партизанського руху часів Другої світової війни покладанням квітів та вінків до пам’ятника членам підпільної групи «Залізничник» Г. М. Кондрацькому та І. І. Сербіну, а також до пам’ятника, встановленогона місці масових розстрілів бійців Червоної Армії та військово-морського флоту, партизанів, мирних жителів в Талимонівському Яру. Участь у заходах взяли голова районної ради Віктор Слободянюк, заступник голови райради Анатолій Задорожнюк, представники Козятинської та Ружинської районних ветеранських організацій, учасник партизанського руху з с. Дубові Махаринці Василь Копійко, радник голови Ружинської районної ради Олександр Морозов, громадськість.

Згідно історичних даних у Талимонівському Яру поховано близько 9 тис. людей із 6 районів.

Хвилиною мовчання учасники зібрання вшанували пам'ять полеглих у роки воєнних лихоліть.

Звернувся до присутніх голова районної ради Віктор Слободянюк: «Партизанський рух у роки Другої світової війни був масовим виявом високого патріотизму сотень тисяч добровольців, самовіддана боротьба яких за свободу вважається одним із важливих чинників перемоги над ворогом. З почуттям безмежної вдячності та поваги ми низько вклоняємося полеглим та нині живим героям за бойову звитягу й важку працю у повоєнні роки, за батьківську підтримку у розбудові незалежної української держави та нашого краю».

Віктор Миколайович вручив Почесну Грамоту Козятинської районної ради та грошову винагороду учаснику партизанського руху з с. Дубові Махаринці Василю Івановичу Копійко за мужність, патріотизм, непохитну волю, вагомий особистий внесок у розвиток ветеранського руху в Україні, патріотичне виховання молоді та з нагоди Дня партизанської слави.

У своїх виступах учасники зібрання наголосили, що необхідно завжди пам’ятати про тих героїв, які доклавши надлюдських зусиль зупинили ворога, про тих, хто не повернувся з війни, про мільйони життів, які були назавжди скалічені, адже хто не знає свого минулого, той не має права на майбутнє.

З кожним роком все менше і менше стає тих хто на свої очі бачив ті події, приймав в них участь та зі зброєю в руках захищав рідну землю, але пам'ять про них буде вічно жити у наших серцях та передаватиметься з покоління в покоління.

                                             

                                                     

                                                     

                                                     

                                                     

                                                     

                                                     

                                                     

                                                                   

                                                     

                                                     

                                                                          

                                                                          

                                            

Напередодні Дня партизанської слави керуючий справами апарату районної ради Анатолій Колісний разом з представниками районної організації ветеранів Володимиром Бондаренком та Леонідом Кривовим завітали до осель  учасників підпільного руху району – Анни Григорівни Січкар (с. Білопілля), Лідії Зіновіївни Дуки (с. Селище), Павліни Данилівни Гончарук-Федорук (с. Сестринівка), побажали всіляких гараздів, вручили Почесні Грамоти районної ради та грошові винагороди.

 

                                                   

Наразі ще не подано жодної петиції

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація