На Козятинщині вшанували воїнів-інтернаціоналістів

15 лютого 1989 року для багатьох став днем, коли скінчився рахунок втратам наших солдат, службовців у афганській війні. Важкий, сумний підсумок. Не відболить це горе, не виплачеться і не відпечалиться на нашій землі, допоки житимуть батьки, брати і сестри, вдови і діти підступно винищених у горах Афганістану синів України. Вони  були б добрими майстрами, вчителями, лікарями, робітниками, справжніми господарями своєї землі. Але чужа війна відібрала у них таку можливість.

Участь у десятилітній військово-політичній спецоперації Радянського Союзу взяли 160 375 військовослужбовців – вихідців з України, 3 360 з яких – загинули, 72 – пропали безвісти, 3 560 – стали інвалідами.

З нагоди відзначення 30-ї річниці виведення військ з республіки Афганістан та вшанування пам'яті учасників бойових дій на території інших держав на Козятишщині відбулись міськрайонні заходи, участь в яких взяли представники влади, воїни-афганці, громадськість.

Тематичний захід розпочався із вшанування пам’яті усіх загиблих під час воєнних конфліктів на території інших держав хвилиною мовчання.

До воїнів-інтернаціоналістів звернулись представники влади – заступник голови районної ради Анатолій Задорожнюк та голова райдержадміністрації Юрій Слабчук.

- Час не викреслить з нашої пам’яті приклади мужності і вірності військовому обов’язку, які продемонстрували наші земляки. Низький уклін вам за подвиг та самопожертву, - зазначив Анатолій Васильович. - Бажаю вам, дорогі ветерани, членам ваших родин миру, міцного здоров’я, благополуччя, впевненості в завтрашньому дні, щастя, миру і добра.

Грамотами Козятинської районної державної  адміністрації та Козятинської районної ради за героїзм і мужність, проявлені під час виконання військового обов’язку, та з нагоди 30-ї річниці Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав нагороджено учасників бойови дій в Афганістані.

На заході була присутня дружина народного депутата України Петра Юрчишина Любов Ярославівна. Звертаючись до присутніх краян-ветеранів афганської війни гостя зауважила, що ми не маємо морального права забути приклади мужності, звитяги і вірності військовому обов’язку, що були явлені нашими земляками. Спеціальний цінний подарунок – ноутбук – передала Любов Ярославівна Козятинській міськрайонній спілці воїнів-інтернаціоналістів та ветеранів війни у Афганістані.

Голова міськрайонної організації Української спілки ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів) Тетяна Драмарецька разом з заступником Миколою Жирним подякували представникам влади за плідну співпрацю та постійну допомогу ветеранам-афганцям у вирішенні їх нагальних питань. Присутнім у залі воїнам-інтернаціоналістам побажали добра, миру, злагоди та міцного здоров’я та вручили медалі "30 років з дня виведення військ з Афганістану".

Захід продовжився тематичною концертною програмою, яку підготували аматори Козятинщини.

До 30-ї річниці виведення військ з Республіки Афганістан, вийшло альбомне видання під назвою  «ВОНИ ПРОЙШЛИ КРІЗЬ ВОГОНЬ», котрий автори присвятили нашим землякам-вінничанам і до якого  увійшли воїни-інтернаціоналісти Козятинського району.

                     

                     

                     

                     

                     

                     

                     

                     

                     

                        

                     

                     

                     

                     

                     

                     

                     

                     

Наразі ще не подано жодної петиції

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація