На Козятинщині встановлено пам’ятник та меморіальну дошку загиблому учаснику АТО Олександру Оцабері

11 листопада у селі Гурівці відбувся мітинг-реквієм з нагоди відкриття меморіальної дошки загиблому учаснику бойових дій, молодшому сержанту, бійцю 95-ї окремої десантно-штурмової бригади Оцабері Олександру Аркадійовичу.

Пам’ятний знак встановлено на фасаді місцевої школи, яку Олександр закінчив у 2006 році.

Участь у відкритті взяли батьки та рідні загиблого героя, представники районної та міської влади,  Козятинського районного військового комісаріату, керівництво місцевого агропідприємства, учнівський та педагогічний колективи школи, бойові побратими, небайдужа громадськість, односельці.

До присутніх звернулись директор Непедівського ЗНВК І-ІІІ ступенів «Школа- дитячий садок» Василь Лисюк, Непедівський сільський голова Галина Корніюк, Пузирківський сільський голова Василь Шморгун, Глухівецький селищний голова Олександр Амонс, у своїх виступах сказавши багато теплих слів про Олександра Оцаберу, який був чудовою, оптимістичною людиною, люблячим сином, турботливим чоловіком та батьком, надійним другом і товаришем. Він залишив по собі лише приємні спогади в усіх, хто його знав. Це приклад патріота, який свободу та незалежність рідної землі поставив понад усе, віддавши за Україну найцінніше – своє життя.

Під сумну, тужливу пісню «Пливе кача» право зняти Державний Прапор з меморіальної дошки було надано дружині Ганні та матері Лідії Іванівні. Хвилиною мовчання присутні вшанували пам'ять Героя, поклали квіти до меморіальної дошки та запалили лампадки. 

В рамках заходу учні школи виконали патріотичні вірші та пісні.

З цього дня усміхнені та добрі очі Олександра дивитимуться з граніту, щоранку зустрічаючи та проводжаючи діток, нагадуючи, якою ціною відвойовувалась свобода та незалежність України. 

Також на сільському цвинтарі с. Панасівка відбулось відкриття пам’ятника загиблому Герою.

Мати Олександра щиро подякувала усім за підтримку, за те, що прийшли вшанувати пам'ять про її сина, а також висловила вдячність районній раді та керівнику місцевого агропідприємства за допомогу у встановленні пам’ятника.

Освятив меморіальну дошку та пам’ятник отець Миколай, а присутні помолились за упокій душі загиблого воїна.

Вічна слава і пам’ять нашому земляку – Олександру Оцабері.

 

Довідково. Олександр Оцабера народився 23 липня 1989 року в с. Красівка Бердичівського району. У 1990 року родина переїхала до с. Панасівка Козятинського району, де пройшли його дитинство та юність.

Під час строкової служби служив десантником.

Коли на Українську землю прийшла біда, Олександр не залишився осторонь. З літа 2014 року брав участь в антитерористичній операції на сході України. Перше бойове хрещення отримав у Попасній. Потім жорстокі бої в Нікішино та Дебальцевський котел.

23 грудня 2014 року поблизу міста Дебальцеве Донецької області отримав осколкове поранення правого плеча. Згодом, після лікування та реабілітації, повернувся в зону проведення антитерористичної операції. У березні 2015 року звільнений у запас.

З 11 грудня 2015 року проходив військову службу за контрактом в лавах Збройних Сил України. Служив у 199-му учбовому центрі ВДВ 95-ї Житомирської аеромобільної бригади.

З осені 2016 року знову брав участь в АТО на сході України.

11 листопада 2016 року молодший сержант Олександр Оцабера загинув в результаті підриву на фугасі під час виконання бойового завдання поблизу міста Торецьк Донецької області.

За заслуги перед Батьківщиною нагороджений медаллю «Захисник Вітчизни», орденом «За мужність» III ступеня (посмертно).

                                                   

                                                  

                                                  

                                                  

                                                  

                                                  

                                                                      

                                              

                                              

                                                 

                                              

                                             

                                                  

                                                  

Наразі ще не подано жодної петиції

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація