На медичній раді підведено підсумки діяльності Козятинської ЦРЛ за I півріччя

Минулого тижня під керівництвом головного лікаря Козятинської районної лікарні Олександра Кравчука відбулось засідання медичної ради КП «Козятинська ЦРЛ» з питань контролю якості медичної допомоги, участь у якому взяли заступник голови районної ради Анатолій Задорожнюк, заступники головного лікаря, завідувачі відділеннями, медичні працівники.

 Членів медичної ради проінформовано про результати роботи на протязі звітного періоду, за якими слід  відмітити те, що упродовж І півріччя діяльність закладу спрямовувалась на забезпечення належного рівня надання медичної допомоги населенню.

Заступник головного лікаря КП «Козятинська ЦРЛ» з медичної частини Ігор Грубеляс довів до відома присутніх основні показники роботи стаціонару, поінформував про завантаженість ліжок, терміни лікування пацієнтів, кількість проведених оперативних втручань, ефективність використання ліжкового фонду Забезпеченість ліжками цілодобового стаціонару становить 260 ліжок. Прооперовано 1045 хворих: з них жителі міста - 427, жителі району – 618. В стаціонарних відділеннях проліковано загалом 5184 хворих, співвідношення жителів міста та району теж приблизно 50 на 50%.  В лікарні систематично проводиться оперативне реагування на звернення громадян з питань надання медичної допомоги. Проблемним на сьогоднішній день є транспортування хворих до обласних лікувальних закладів.

Заступник головного лікаря з поліклінічної роботи Галина Добровольська повідомила, що поліклініка проводить консультативний прийом хворих по 32 спеціальностям. 45,4 % від усіх відвідувань припадає на сільських жителів.

В поліклініці функціонує «кабінет довіри», де проводиться анонімне обстеження на ВІЛ/СНІД з послідуючим лікуванням інфікованих осіб. В Козятинській ЦРЛ діє районна експертна протиракова комісія та районна комісія по боротьбі з туберкульозом. Проводиться робота відповідно до планів протидії захворюваності.

Заступник головного лікаря Козятинської ЦРЛ по охороні материнства та дитинства Надія Станіславчук поінформувала, що за звітний період в пологовому відділенні відбулось 195 родів, що менше у порівнянні з минулим роком. Завдяки гарній роботі школи відповідального батьківства збільшився відсоток партнерських пологів – 56,4%.

Підвів підсумки медичної ради головний лікар Козятинської ЦРЛ Олександр Кравчук, який звернув увагу присутніх на проблемні питання та визначив основні завдання в роботі.

За словами Олександра Миколайовича, спектр оперативних втручань, які проводяться у закладі прирівнюється до рівня обласних (за виключенням реконструктивних). Тож кожному заступнику по профілю необхідно приділити увагу інформаційній кампанії, а саме – поширенню серед населення відомостей про методи лікування. Однією з основних задач також є співпраця між первинною та вторинною ланкою з метою правильного та своєчасного скеровування хворих на лікування.

Важливим є продовження роботи у напрямку переходу на завчасний самозапис пацієнтів до вузьких спеціалістів, що підвищить якість надання медичної послуги. Шляхи запису – по телефону в реєстратурі або напряму до лікаря.

На засіданні медичної ради обговорено актуальне питання фінансування Козятинської ЦРЛ. Проводиться постійна робота над поліпшенням матеріально-технічної бази закладу. Нагадаємо, що районною владою для потреб лікарні було виділено 5 млн. грн. Незрозумілою та дивною є позиція міської влади, яка абстрагується від багатьох проблем, з якими стикаються жителі Козятина і які отримують медичну послугу в ЦРЛ. 3 млн грн., що мали надійти з міського бюджету на закупівлю рентген апарату, на останній сесії міської ради планувалось розподілити по інших напрямках, однак депутатами рішення про внесення змін до бюджету не було підтримано. Тож маємо надію, що кошти все ж так надійдуть для придбання сучасного обладнання .

Ігнорується також потреба жителів міста в інсуліні. На даний час забезпечення хворих препаратом відбувається за рахунок районного бюджету, але що ж буде, коли і районні кошти скінчаться?!

 Учасники засідання обговорили рішення міської ради про надання згоди на прийняття в комунальну власність територіальної громади м. Козятин комунальної установи «Козятинська лікарня відновного лікування» та її цілісного майнового комплексу.

Завідуючий хірургічним відділенням, депутат районної ради Володимир Шавлюк підняв логічне питання – як такий крок позначиться на районній лікарні і чи буде вона лікарнею інтенсивного лікування. За словами представника міської ради, річний обсяг фінансування закладу становить 18 млн. грн. Присутні цікавилися, чи не було б доцільніше в умовах формування госпітальних округів об’єднати зусилля та спільно зміцнювати матеріально-технічну базу ЦРЛ, яка в рівній мірі обслуговує жителів міста та району.

Як зазначив заступник голови районної ради Анатолій Задорожнюк, крім вкладання коштів у лікарню відновного лікування, покращення її оснащення, доведеться ще й приділити значну увагу забезпеченню закладу пацієнтами.

Анатолій Васильович наголосив, що медицина на теренах Козятинщини має бути єдиною із сучасним обладнанням, гарними умовами для пацієнтів та медперсоналу. А також запевнив, що районна рада і надалі не залишатиметься осторонь розвитку медичної галузі.

Присутні підтримали ідею необхідності створення дорадчого органу із медичних фахівців та проведення засідань «круглого столу» з метою створення дорожньої карти розвитку медицини.

                                          

                                                                 

                                                             

                                      

                                      

                                      

Наразі ще не подано жодної петиції

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація