На нараді з сільськими, селищними головами говорили про пільгове перевезення

Сьогодні під керівництвом заступника голови районної ради Анатолія Задорожнюка, за участі заступника голови райдержадміністрації Ігоря Булавського відбулася нарада з сільськими, селищними головами.

Піднімалось актуальне питання відшкодування перевізникам коштів за пільговий проїзд пасажирів певних категорій на території району.

Через відсутність фінансування з державного бюджету виникають проблеми в перевезені пільговиків. Відповідно до бюджетного кодексу компенсація за перевезення пільгових категорій населення покладена на місцеві бюджети. Тож згідно рішення 10 позачергової сесії «Про районний бюджет на 2017 рік» районним бюджетом в повному обсязі здійснюються компенсаційні виплати за пільговий проїзд на залізничному транспорті, а сільським, селищним радам рекомендовано врахувати в своїх бюджетах відшкодування коштів на пільговий проїзд автомобільним транспортом для окремих категорій громадян.

                                                          

На сьогодні частина сільських рад кошти на компенсацію за пільгове перевезення так і не виділила. Сільські голови пояснювали це тим, що просто ще не встигли провести сесії, а хтось висловлював сумніви, чи під силу буде бюджету профінансувати усі потреби. І хоч державою кошти на відшкодування витрат перевізникам не передбачено, але право пільгового проїзду законодавством не відмінене. Тож сільським, селищним головам було рекомендовано на найближчих сесіях розглянути дане питання та укласти угоди з перевізниками, тим самим забезпечивши реалізацію права громадян на пільговий проїзд.

Варто зазначити, що місцеві бюджети району вже виділили кошти у розмірі 201 тис грн. на пільгове перевезення.

Також вирішення потребує питання обліку кількості проїздів, які здійснює пільговик, адже одна людина майже щоденно користується правом на пільговий проїзд, інша - кілька разів у місяць, дехто - 1 раз, а є й такі, що жодного разу не скористалися. Як бути в цьому випадку?Очільники місцевих рад жваво обговорювали можливі шляхи вирішення даної проблеми.

                                                             

Говорили на нараді також і про реформування сімейної медицини, яке розпочалось з 1 січня 2017 року. До 1 липня кожен має знайти свого сімейного лікаря та укласти з ним контракт, який оплачуватиме держава. Тобто, в інтересах лікаря вести активну приписну кампанію, адже від цього залежатиме розмір субвенції, яка надходитиме до закладу. Тож на даний час стоїть питання ведення електронного реєстру пацієнтів та комп’ютеризації робочого місця лікаря.

Наразі ще не подано жодної петиції

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація