На нараді з сільськими, селищними головами розглянуто ряд актуальних для району питань

24 травня під керівництвом голови районної ради Віктора Слободянюка відбулась нарада з сільськими, селищними головами. Участь у засіданні взяв заступник голови ради Анатолій Задорожнюк, голова райдержадміністрації Олег Оркуша, начальники управлінь, відділів РДА, керівники районних служб.

Відкрив нараду Віктор Слободянюк, який  ознайомив присутніх з порядком денним та надав слово виступаючим.

Тривале обговорення виникло під час розгляду питання про добровільне об’єднання громад.Очільники територіальних громад висловили свої бачення та зійшлись на думці не робити поспішних кроків, адже на даний час немає відповідного законодавства, яке б чітко регулювало новий територіальний устрій. Підтримку серед присутніх знайшла думка щодо об’єдання в одну громаду в межах району.Однак за підсумками голосування переважною більшістю було прийнято рішення поки що утриматись від об’єднання до врегулювання питання на законодавчому рівні.

                                                        

Заступник голови районної ради Анатолій Задорожнюк підвів підсумки проведення загальних зборів громадян, які відбулись у громадах в січні-травні 2017 року. Всього у роботі зборів взяло участь 4133 чол. Серед розглянутих питань - програми розвитку територіальних громад, благоустрій населених пунктів, земельні питання, документальне оформлення орендних відносин, ремонт доріг, водопостачання, стан медичного забезпечення, своєчасність та вартість розрахунків за земельні паї та ін. Анатолій Васильович порадив сільським, селищним головам активніше працювати в напрямку збільшення показників явки громадян на збори.

                                                             

Враховуючи велику кількість зауважень до роботи Головного управління Держгеокадастру у Вінницькій області, на нараду було запрошено начальника  - Козака Ю.В., але ні він, ні представники, на жаль, не прибули. Багато земельних питань сьогодні вирішується без погодження з сільськими, селищними радами.

Спілкувалася із присутніми заступник начальника відділу у Козятинському районі Головного управління Держгеокадастру у Вінницькій області Ірина Репало, яка зазначила, що у разі виявлення факту використання земельних ділянок без правовстановлюючих документів, потрібно подати заяву до управління з контролю за використанням та охороною земель, яке проведе перевірку за даним фактом.

                                                          

Присутніми одноголосно було прийнято рішення звернутись із відповідним листом щодо врегулювання питань земельних відносин до голови облдержадміністрації, голови обласної Ради, та до керівництва обласного управління Держгеокадастру.

Про підсумки проведення благоустрою населених пунктів інформував завідуючий сектором житлово-комунального господарства та інфраструктури  райдержадміністрації Олег Хоменко, який зазначив, що протягом березня-травня цього року проводилась загальнорайонна акція із благоустрою та озеленення населених пунктів, заліснення земельних ділянок та прибирання придорожніх смуг. Всього в акції взяли участь понад 3750 чоловік. Видатки на фінансування заходів із благоустрою на території сільських, селищних рад склали 1 млн. 379 тис. грн. Проведено роботи по висадці зелених насаджень, прибиранню парків та скверів, ліквідації стихійних сміттєзвалищ.

                                                          

Інспектор сектору житлово-комунального господарства та інфраструктури райдержадміністрації Віктор Мормитко довів до відома присутніх інформацію щодо співфінансування заходів програми ремонту та утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення. Станом на 19 травня 7 з 34 сільських та селищних рад не передбачили у своїх бюджетах коштів на співфінансування ремонту доріг.

В цьому році розпочато ремонтні роботи по Вернигородоцькій, Зозулинецькій, Самгородоцькій територіальних громадах.

Голова районної ради наголосив, що кошти з районного бюджету на ремонт доріг мають спрямовуватись туди, де відповідно до вимог програми є співфінансування сільської ради та суб’єктів господарювання. Прийнято рішення детальніше розглянути дане питання та заслухати звіт про використання коштів на наступному засіданні комісії.

                                                                            

Обговорено актуальне питання про організацію літнього оздоровлення дітей у 2017 році. За словами головного спеціаліста сектору у справах молоді та спорту Ольги Шклярської в районі проживає близько 3000 тис. дітей пільгових категорій, які потребують оздоровлення. У районному бюджеті на сьогоднішній день закладено 434 тис. 900 грн. для придбання пільгових путівок. У бюджетах сільських, селищних рад для цього передбачено 291 тис. Очільників територіальних громад закликали освоїти дані кошти, щоб оздоровитися могли як можна більше діток.

Директор Козятинського районного комунального позаміського закладу оздоровлення та відпочинку «Пролісок» Олександр Бортник відзначив позитивні зміни, які відбулись в таборі в напрямку покращення умов проживання та відпочинку, а також повідомив, що в цьому році для потреб закладу з районного бюджету виділено 350 тис. грн. Наразі триває активна підготовка до нового оздоровчого сезону, проводяться роботи по благоустрою та підготовці цікавого та активного дозвілля дітей та молоді.

                                                                           

Голова районної ради Віктор Слободянюк довів до відома присутніх, що нарешті вирішено питання базування пункту екстреної медичної допомоги в с. Махнівка, який вирішено розмістити у цокольному приміщенні Махнівської амбулаторії. На даний час вже практично готова проектно-кошторисна документація, тож незабаром розпочнуться ремонтні роботи. Основну частину фінансування погодились взяти на себе місцеві суб’єкти господарювання.

В. о. головного архітектора Олександр Ковернега звернувся до сільських, селищних голів з питань впорядкування бігбордів, необхідності надання схем населених пунктів для швидкої медичної допомоги та щодо заключення договорів по аерофотознімальних роботах.

                                                         

Начальник районного сектору управління державної служби з надзвичайних ситуацій України у Вінницькій області Дмитро Світлишин закликів очільників територіальних громад звернути належну увагу на стан утримання пожежного водопостачання району та фінансування місцевої пожежної охорони. Із 76 напірних веж, які перебувають на балансі сільських, селищних рад до забору води пожежним автомобілем придатні лише 16.

На відкритих водоймах обов’язково має бути пірс з твердим покриттям розміром 12 на 12 м, а також конструкція, яка взимку дозволить без перешкод провести забір води. Дмитро Вікторович закликав впорядкувати дані питання до 1 вересня до проведення наступної планової перевірки.

Обговорено питання створення і утримання місцевих пожежних команд.

                                                        

На розгляд виносилось питання перспективи діяльності філій Вінницького обласного управління АТ «Ощадбанк» (с.Бродецьке, с.Жежелів, с.Самгородок, с.Кордишівка). Але представників банку на нараді не було. Зазначено, що подальше функціонування філій є важливим, але при умові належного технічного забезпечення.

Наприкінці наради розглянуто питання про внесення змін щодо фінансування сільських закладів культури клубного типу з бюджетів сільських, селищних рад, а саме їх передачі на баланс місцевих органів самоврядування. За підсумками обговорення, прийнято рішення посеред бюджетного року передачу не проводити, а сільським, селищним радам при плануванні бюджету на 2018 рік передбачати кошти для закладів культури і повернутись до питання їх утримання наприкінці року.

Наразі ще не подано жодної петиції

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація