На робочій зустрічі обговорено актуальні питання первинної медицини

22 травня у актовій залі Козятинської ЦРЛ відбулась робоча нарада щодо проблемних питань та перспектив розвитку первинної медико-санітарної допомоги в районі. Участь у робочій зустрічі взяв голова районної ради Віктор Слободянюк, голова райдержадміністрації Олег Оркуша, в. о. головного лікаря КУ ЦПМСД Олега Міклухи, завідуючі амбулаторіями, ФАПами, фельдшерськими пунктами, фельдшери.

Під час наради розглянуто коло проблемних питань в  галузі первинної медицини.

Головою районної ради Віктором Слободянюком надане відповідне доручення щодо інвентаризації ФАПів, ФП та амбулаторій з метою вивчення  матеріально-технічного стану, з подальшим проведенням ремонтів, закупівлею необхідного обладнання, адже медичні працівники первинної ланки потребують елементарного – ростомірів та вагомі рів, створенням додаткових соціальних гарантій для кваліфікованих спеціалістів. Осторонь даних проблем не залишиться районна влада, співпрацювати також необхідно з сільськими радами та суб’єктами господарювання.

Зосереджено увагу і на кадровому питанні, що особливо гостро постає в первинній медицині. Основні причини - неадекватна система оплати праці, плинність кадрів, відсутність у попередні роки відповідної роботи по підготовці молодих спецалістів. Нагальною потребою є омолодження кадрового потенціалу. Віктор Миколайович підкреслив, що на сьогодні у первинній ланці є 18 вакансій (!) та вчергове звернув увагу на те, що в Козятинському районі діє програма місцевих стимулів для медичних працівників, яка передбачає направлення сільської молоді за результатами конкурсного відбору за кошти районного бюджету у вищі медичні заклади для отримання лікарських спеціальностей з урахуванням потреб району. На даний час, завдяки відповідній проведеній інформаційній роботі, вже є 10 заяв. Тож про спеціалістів, які прийдуть працювати завтра, думати необхідно вже сьогодні!

                                                 

Обговорено і питання реформування медицини. Присутні зійшлись на думці, що зміни є невідворотними та необхідними, але чи варто їх проводити у сьогоднішній складній і нестабільній суспільно-політичній ситуації без відповідної підготовки, відсутності фінансування та чіткого алгоритму дій.

 Віктор Миколайович подякував присутнім за ентузіазм та відданість у роботі в непростий час реформ, висловив сподівання на подальшу плідну співпрацю та наголосив, що сьогодні докладатимуться усі можливі зусилля для забезпечення належної якості медичного обслуговування населення Козятинщини.

Наразі ще не подано жодної петиції

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація