На Вінниччині розпочинається місячник добровільної здачі зброї

З 1 квітня на території Вінницької області розпочнеться місячник добровільної здачі зброї, боєприпасів та вибухівки. Якщо громадяни, які незаконно зберігають зазначені предмети, добровільно звернуться у відділи та відділення поліції та здадуть їх, будуть звільнені від кримінальної та адміністративної відповідальності.

Незаконне зберігання зброї, боєприпасів, вибухівки – це не тільки злочин, за який законодавством передбачено кримінальну відповідальність, а й причина нещасних випадків, які можуть трапитися з громадянами або з їх неповнолітніми дітьми. Для виведення зазначених предметів і матеріалів з незаконного обігу проводиться місячник добровільної здачі зброї, боєприпасів, вибухових матеріалів та спеціальних засобів.

Незаконне придбання або зберігання громадянами вогнепальної нарізної, гладкоствольної, газової, холодної зброї, пристроїв для відстрілу гумових куль, боєприпасів, вибухових матеріалів тягне за собою відповідальність згідно законодавства України. Якщо адміністративна відповідальність передбачає покарання у вигляді штрафу в розмірі від десяти до п’ятнадцяти неоподатковуваних  мінімумів доходів громадян з конфіскацією зброї, то незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами це злочин, за який законом передбачена кримінальна відповідальність. Санкція статті 263 Кримінального кодексу України передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 7 років.

Громадяни, які протягом місяця добровільно здадуть до поліції мисливську, вогнепальну, холодну, газову, будуть звільнені від відповідальності та в подальшому матимуть можливість зареєструвати зброю в особисту власність і використовувати її на законних підставах.

 

                                                                                                                                    Відділ комунікації ГУНП

                                                                                                                                    у Вінницькій області

                                                                                                                                    (за інформацією сайту  npu.gov.ua)

Наразі ще не подано жодної петиції

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація