На Вінниччині з 4 серпня розпочинається сезон полювання на пернату дичину

Похожее изображение

1 серпня, у приміщенні обласної державної адміністрації відбулась нарада під керівництвом першого заступника голови ОДА Андрія Гижка щодо відкриття сезону полювання на пернату дичину.

Під час наради присутні обговорили ключові аспекти запобігання нещасним випадкам під час сезону полювання з урахуванням роботи людей і техніки на полях, проведення інформаційної кампанії та ознайомлення користувачів мисливських угідь з основними правилами безпеки, а також обговорили результати проведення роз’яснювальної роботи щодо чинних норм, передбачених Законом України «Про мисливське господарство та полювання» (зі змінами та доповненнями).

За словами першого заступника голови обласної державної адміністрації Андрія Гижка, на сьогодні вже відпрацьовано ключові питання стосовно  підготовки відповідної документальної бази щодо відкриття сезону полювання на пернату дичину: «Традиційно відкриття сезону полювання на пернату дичину відбувалося на початку серпня. Наразі вже відпрацьовано всі юридичні аспекти, підготовлено відповідні документи. Цього року дата відкриття сезону припадає на 4 серпня. Однак, у зв’язку із несприятливими погодними умовами, збір ранньої групи зернових було відтерміновано на два тижні. Цьогоріч, крім дотримання правил пожежної безпеки, необхідно акцентувати увагу мисливців на запобігання нещасним випадкам, у зв’язку із роботою людей і техніки на полях». За словами Андрія Гижка, на сьогодні у Вінницькій області є понад 13 тис. мисливців.

Під час наради директор Департаменту агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів ОДА Микола Ткачук поінформував присутніх про перебіг жнивної кампанії в області: «На сьогодні площа, з якої збиратимуть ранні зернові та зернобобові культури сільськогосподарські товаровиробники, становить 460 тис. га. Разом із тим, у зв’язку із несприятливими погодними умовами на Вінниччині, дещо змінилися темпи збирання ранньої групи зернових. Саме тому в області зібрано врожай на 50%  від запланованих площ, тобто збір збіжжя заплановано ще більш ніж на 220 тис. га.» Також Микола Ткачук ознайомив присутніх з даними обласного Гідрометцентру, відповідно до яких найближчим часом очікується підвищення температурних режимів, що може спричинити пожежі на полях. Директор структурного підрозділу ОДА акцентував увагу присутніх на дотриманні відповідних правил безпеки та поінформував про локалізацію полів, які межують з водно-болотними угіддями, де відбувається полювання.  За словами Миколи Ткачука, на сьогодні у Вінницькій області є 47 користувачів мисливських угідь, площа яких складає 500 тис га.

Під час наради  співробітник обласного управління лісомисливського господарства розповів про ключові заходи, проведені з метою належного інформування користувачів мисливських угідь стосовно дотримання правил безпеки та проведення полювання відповідно до законодавчих норм,  а також поінформував присутніх про інформаційні матеріали, розміщені в ЗМІ.

За результатами наради, відкриття сезону полювання на пернату дичину в області відбудеться 4 серпня поточного року.  На завершення засідання перший заступник голови ОДА Андрій Гижко акцентував увагу присутніх на подальшому проведенні інформаційної кампанії стосовно дотримання техніки безпеки під час полювання, а також звернувся до усіх користувачів мисливських угідь, закликавши до мінімізації великих груп мисливців у перші дні відкриття сезону та обмеження полювання на полях до моменту збору зернових культур. Також Андрій Гижко дав ряд доручень, зокрема, щодо збільшення кількості рейдових бригад, які працюватимуть з мисливцями щодо дотримання правил безпеки та сприятимуть  обізнаності мисливців про роботи аграріїв на полях.  Посадовець також дав доручення працівникам відповідних структур найближчим часом оприлюднити контактні номери відповідальних осіб за дотримання правил безпеки під час сезону полювання у кожному  районі області.

Наразі ще не подано жодної петиції

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація