На засіданні комісії з вивчення соціальних потреб учасників АТО та членів їх сімей підбито підсумки проведених об’їздів по населених пунктах

На минулому тижні представники районної ради та адміністрації, начальники управлінь та відділів РДА, керівники медичних та соціальних установ Козятинщини на виконання розпорядження голови районної ради від 3 жовтня розпочали об’їзд територіальних громад району з метою вивчення проблемних питань учасників АТО та членів їхніх сімей.

10 жовтня відбулось засідання комісії з вивчення соціальних потреб учасників АТО під керівництвом голови районної ради Віктора Слободянюка. Було обговорено оперативну інформацію, яка була зібрана в процесі об’їзду населених пунктів.

Питаннями, які найбільше хвилюють дану категорію населення є:

- виділення земельних ділянок;

- медичне обслуговування;

- працевлаштування;

- забезпечення паливними матеріалами на осінньо-зимовий період;

- матеріальна допомога;

- безкоштовний проїзд в громадському транспорті.

Важливим є питання юридичного супроводу учасників АТО та членів їх сімей. Таку послугу надає Козятинський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги. Як зазначив директор центру Олександр Комар, відповідна інформаційна робота проводилась по сільських радах ще в минулому році, однак велика кількість учасників АТО до цього часу не знають про можливість отримання безоплатної юридичної допомоги.  Центр проводить безоплатні консультації в мережі Інтернет через програму «Бібліоміст». Тож сільські ради мають проводити активну інформаційну роботу в даному напрямку.

Щодо пільг на проїзд у громадському транспорті - у тому випадку, коли перевізник відмовляється надавати безкоштовний проїзд учасникам АТО, які мають на це право, необхідно зафіксувати час рейсу, номер авто, прізвище водія та звернутись у відповідні служби.

Актуальне питання, яке піднімалось практично у всіх населених пунктах – це забезпечення паливом. За інформацією директора ДП «Козятинський райагроліс» Вадима Сичова, членам родин загиблих учасників АТО дрова будуть надані безкоштовно, а учасники АТО мають право отримати паливні матеріали по пільгових цінах.

Часто піднімалось питання протезування. Як повідомила Інна Ольбішевська, по довідці з управління соціального захисту, безкоштовно дану послугу надає Козятинський стоматцентр. Також учасники АТО мають право на безкоштовну реабілітацію та лікування у санаторно-курортних закладах.

Поряд із фізичним відновленням також має надаватись і психологічна допомога. На жаль, в районі є проблема із спеціалістами, які б могли здійснювати психологічний супровід подібного спрямування. Наразі психологи працюють в госпіталях ветеранів війни. Олександр Дзема запропонував розглянути можливість роботи психолога по третинному рівню на базі лікарні відновного лікування.

Поширеною проблемою по поверненню військовослужбовців із зони бойових дій є складнощі у працевлаштуванні. В такому разі потрібно не зволікати, а одразу ж стати на облік в центрі зайнятості, де є також можливість безкоштовного перенавчання та отримання нової спеціальності.

Важлива роль у допомозі учасникам АТО та їхнім сім’ям безумовно належить сільським радам, які мають спрямувати людей та уважно ставитись до їхніх проблем, доводячи усю важливу інформацію.

За підсумками наради було скоординовано подальші дії, роздано відповідні доручення.

Наразі ще не подано жодної петиції

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація