На засіданні медичної ради обговорено надання медичної допомоги громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи

15 листопада відбулось спільне засідання медичних рад Вінницького обласного спеціалізованого клінічного диспансеру радіаційного захисту населення, Козятинської центральної районної лікарні та Козятинського районного Центру ПМСД за участі головних лікарів, голови районної ради Віктора Слободянюка, завідуючих відділеннями, сімейних лікарів, фельдшерів.

Під час засідання мова йшла про якість надання медичної допомоги в Козятинському районі контингентам, постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи, за підсумками 9 місяців 2017 року.

Про результати медичних оглядів та оздоровчих заходів, підсумки функціонування районного рівня ДРУ за звітний період розповіла Юлія Радогощина – лікар, відповідальний за обслуговування постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС по Козятинському РМЦ ПМСД, яка повідомила, що на диспансерному обліку перебуває 415 осіб, з яких станом на 01.10.2017  оглянуто 99%. Здійснювалось амбулаторне, стаціонарне, санаторно-курортне та реабілітаційне лікування постраждалих, на що витрачено 32 тис. 731 грн., виписано 368 пільгових препаратів, проводилось зубопротезування. Юлія Володимирівна зазначила, що чорнобильців, які проходять комісію, варто було б приймати позачергово.

Заступник головного лікаря Козятинського РМЦ ПМСД Ольга Радецька поінформувала присутніх про диспансеризацію та стан медичного обслуговування дитячого населення, зазначивши, що з 75 дітей віком до 18 років, які перебувають на диспансерному обліку 47-сільське населення, 28-жителі міста. В структурі захворюваності найчастіше зустрічаються патології органів дихання, ендокринні захворювання та хвороби нервової системи. За звітний період дітям було виписано 17 пільгових рецептів. 2 діток пройшли санаторно-курортне лікування в санаторіях «Чайка» Херсонської області та «Затока» Одеської області.

Лікар Козятинської ЦРЛ Лілія Кравчук розповіла про диспансеризацію та стан медичного обслуговування постраждалих контингентів лікарями вторинного рівня, відзначивши збільшення рівня захворюваності в порівнянні з 2016 роком, озвучила цифри по кількості хворих, які перебувають на диспансерному обліку у вузьких спеціалістів. При проходженні щорічних медичних оглядів та стаціонарному лікуванню постраждалі внаслідок аварії на ЧАЕС мають можливість пройти біохімічний аналіз крові, УЗД серця, органів черевної порожнини, щитовидної залози, аудіометрію, бронхоскопію, ЕКГ та ін. Висловила рекомендації щодо завершення профоглядів серед дітей, активнішого використання стаціонарного лікування за показаннями, своєчасного поновлення даних про новоприбулих, врегулювання питання з амбулаторними картками пацієнтів.

Лікар, відповідальний за ведення державного реєстру Вінницького обласного спеціалізованого клінічного диспансеру радіаційного захисту населення Олена Пастощук  зупинились на деяких питаннях неузгодженості в роботі первинного, вторинного рівня та соціального захисту, наголосила на важливості ретельного ведення документації, амбулаторних карток хворих, надання повноцінних консультативних заключень, які є важливими для використання на первинному рівні.

До учасників наради звернулась куратор Козятинського району від Вінницького обласного спеціалізованого клінічного диспансеру Інна Желіба, закликала звернути особливу увагу на співпраці сімейної медицини та ЦРЛ, що є надзвичайно важливим в умовах реформування медичної галузі. Тому згуртованість та взаємна підтримка на сьогоднішній день є просто незамінними. Враховуючи показники зростання онкозахворюваності, Інна Віталіївна наголосила на необхідності своєчасного направлення хворих на третинний рівень.

Про стан захворюваності постраждалих від аварії на ЧАЕС з ендокринологічною патологію розповіла районний ендокринолог Олена Шавлюк. Доповідач провела аналіз захворюваності за 2011 та 2016 роки, наголосила на важливості регулярного УЗД обстеження щитовидної залози.

Завідувач Махнівської АЗПСМ Тетяна Антонюк, яка повідомила, що амбулаторія обслуговує 12 ліквідаторів катастрофи, 2 евакуйованих, 1 переселенеця та 1 дитину. Обстежено 100 % категорій. Тетяна Анатоліївна також відзначила, що за показниками диспансерного обліку по дільниці прослідковується збільшення захворювань з ендокринною патологією.

Підвів підсумки медичної ради головний лікар Козятинської ЦРЛ Олександр Кравчук, який звернув увагу присутніх на проблемні питання та визначив основні завдання в роботі.За словами Олександра Миколайовича, первинній та вторинній ланці варто відпрацювати маршрут пацієнта. Спільними зусиллями потрібно постійно поліпшувати діагностичну базу. Зокрема, завдяки коштам, які були виділені з районного бюджету, придбано сучасне обладнання для лабораторії. За сприяння народного депутата Петра Юрчишина віднайдено кошти для придання цифрового рентген-апарату, апарату Патонмед для зварювання живих тканин, планується купівля кульпоскопу з відеоприставковою, який надасть можливість більш точно та якісно проводити жіночі огляди.

В. о. головного лікаря Козятинського районного Центру ПМСД Валентина Лобченко надала свій коментар по маршруту пацієнта, наголосила на важливості обслуговування постраждалих категорій осіб позачергово, торкнулась питання консультативних висновків, спрямування пацієнтів до обласного диспансеру.

Наприкінці засідання відбулось обговорення болючих медичних питань. На жаль, останнім часом складається враження, що особи, які тримають в своїх руках кермо влади, готові зробити заради власних амбіцій все, навіть зруйнувати медицину на теренах Козятинщини.

Мова йшла про розміщення амбулаторії №1, яка наразі знаходиться в жахливих умовах, та про плани міського голови про створення так званого медмістечка, що в свою чергу призведе до розпорошення кадрового потенціалу, коштів, територіальних кордонів та населення, яке отримуватиме медичні послуги.

Вже не вперше піднімається питання необхідності переведення до іншого приміщення амбулаторії №1, медперсонал якої та пацієнти вимушені знаходитись в жахливих  умовах, де процвітає грибок, на що є відповідне заключення. Тож, попередньо планувалось переселити амбулаторії №1 та №2, Козятинський РМЦ ПМСД та стоматполіклініку до приміщень, в яких раніше розташовувались терапія, хірургія та поліклініка (прийнявши їх у комунальну власність територіальних громад сіл, селищ Козятинського району) і які наразі пустують. Але міські обранці, плекаючи «амбітні» плани міського голови про створення медичного закладу, вирішили надати згоду на прийняття в комунальну власність територіальної громади міста КУ Вінницької обласної ради «Козятинська лікарня відновного лікарня» та її цілісного майнового комплексу.

Але чи на часі такі масштабні зміни? Голова районної ради Віктор Слободянюк зазначив, що в умовах реформування медичної галузі доцільніше було б об’єднати зусилля над розбудовою вже наявного медичного закладу, опікуватись доступністю та якістю надання послуг, розвитком матеріально-технічної бази. А розділення медицини на районну та міську може призвести до зовсім невтішних наслідків – чи буде наданий Козятинській ЦРЛ статус лікарні інтенсивного лікування в умовах формування госпітальних округів? Чи вдасться районній та міській владі повноцінно утримувати та розбудовувати 2 медичних заклади?

Перед присутніми виступили завідувач амбулаторії №1 Михайло Кудряш та лікар сімейної медицини Степан Трончук, наголосивши, що нарешті хочуть працювати в нормальних умовах, надавати послуги на достойному рівні та висловились проти створення міської лікарні.

У підсумку членами засідання було вирішено звернутись до влади міста, до обласної Ради та департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації про термінове вирішення питання перенесення до іншого приміщення амбулаторії №1 та збереження єдиного простору сімейної медицини на теренах Козятинщини.

По завершенню зібрання голова районної ради Віктор Слободянюк подякував присутнім за конструктивне обговорення, за плідну роботу, а також наголосив, що районна медицина має бути єдиною із сучасним обладнанням, гарними умовами для пацієнтів та медперсоналу. Тож районна рада і надалі не залишатиметься осторонь та робитиме все можливе для розвитку медичної галузі.

                                                  

                                                  

                                                                      

                                                                      

                                                                      

                                                                      

                                                                      

                                                                      

              

 

Наразі ще не подано жодної петиції

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація