Нарада по питаннях діяльності комунальних установ

4 січня голова районної ради Віктор Слободянюк провів нараду по питаннях ефективної діяльності комунальних установ району, участь у якій взяли заступник голови районної ради Анатолій Задорожнюк, перший заступник голови райдержадміністрації Сергій Прохоров, заступник міського голови Віталій Вечера, керівники управлінь, відділів, структурних підрозділів райдержадміністрації, районної та міської рад, керівники комунальних закладів.

На початку наради голова районної ради Віктор Слободянюк озвучив пріоритети роботи на 2017 рік, це:

- робота по покращенню та відновленню доріг в районі (продовження співфінансування з районного бюджету, збільшення частки участі сільських, селищних рад, спонсорів, залучення коштів обласного і державного бюджету);

-ефективність використання комунального майна (запровадження енергозберігаючих технологій, підвищення комфортності (забезпечення водою, внутрішня вбиральня, освітлення, сучасні меблі, виготовлення технічної документації на будівлі);

- покращення якості медичних послуг первинної та вторинної ланок медицини району (кадрове забезпечення, покращення матеріально-технічної бази, придбання сучасних медприладів, участь в програмах регіонального розвитку);

- стабільний економічний розвиток району (відновлення та розвиток будівельної галузі та сфери виробництва будівельних матеріалів, створення комунального підприємства на базі ПМК-9);

-  розвиток фізичної культури та спорту (завершення реконструкції спортивного комплексу ДЮСШ на базі ПМК-9, );

- забезпечення житлом учасників АТО (УБД) (надання кредитів через регіональну програму «Власний дім»).

На нараді детально було обговорено питання ефективності використання комунального майна та діяльності установ, які перебувають у спільному користуванні жителів району та міста.

                                                       

Стосовно Центральної районної бібліотеки голова районної ради Віктор Слободянюк зазначив, що 72 % користувачів бібліотечних послуг ЦРБ та РДБ є жителі міста Козятин, однак, незважаючи на це, міська влада не приймала ніякої участі в покращенні роботи закладу, його ремонті. Обслуговування жителів міста накладає на районний бюджет досить значне навантаження – в 2014 році дана сума становила– 894 100 тис. грн., у 2015 – 938 400 тис. грн., 2016 – 928 500 тис. грн.У 2017 році необхідна сума становитиме 785 600 грн.Міському голові направлено відповідний лист щодо розгляду питання співфінансування бібліотеки у розмірі 70 % від суми необхідного фінансування та відшкодування витрат районному бюджету за 2014-2016 роки.

Голова районної ради наголосив, що лише спільними зусиллями можливо зберегти бібліотеку, як сучасний інформаційно-культурний центр громад району та міста, унеможливити виникнення соціальної напруги серед користувачів.

                                                                  

Було обговорено питання діяльності та співфінансування Центральної районної лікарні. Як зазначив головний лікар закладу – Олександр Кравчук, сьогодні лікарні гостро не вистачає коштів для обслуговування міського населення та навів наступні цифри: з міського бюджету на початку 2016 року надійшло 86 тис. грн. на вакцини, медикаменти, реактиви, також було придбано апарат для переливання крові за 60 тис. грн. На звернення щодо додаткового фінансування обслуговування учасників АТО, соціально незахищених верств населення було отримано відмови. З районного бюджету було виділено 70 тис. грн. на боротьбу з епідемією грипу, для обслуговування учасників АТО у вересні було виділено 50 тис. грн., 20 тис. грн. виділено для обстеження призовників, 1 млн. грн. – на придбання медичного обладнання.

Тож фінансування та додаткове фінансування в 2016 році ЦРЛ районом та містом можемо бачити в підсумкових цифрах:

        Медична субвенція:

-         передано з району – 15309,9 тис. грн

-         передано з міста – 11230,0 тис. грн

Додаткові кошти, виділені лікарні:

-         передано з району – 1768,1 тис. грн

-         передано з району – 201,7 тис. грн

Також Олександр Миколайович торкнувся проблеми, яка наразі склалась із майновим комплексом лікарні, оскільки міська влада забажала мати свою частку в майновому комплексі ЦРЛ, що має свій негативний вплив на роботу закладу. Адже у зв’язку із відповідною тяганиною не можуть бути використані обласні кошти на покращення матеріально-технічної бази та субвенція міста у розмірі 13,6 млн. грн., яка не передана у район. Постає питання, які ж тоді підстави та мотиви в міської влади стати співвласником майна? На жаль, практичних переваг населення м. Козятина поки що не відчуває.

                                                       

Заступник міського голови - начальник управління соціальної політики Віталій Вечера повідомив, що на 2017 рік в міському бюджеті закладено 1 млн. 413 тис. грн. на фінансування медицини міста, в основному це вторинний рівень. По мірі необхідності розглядатиметься виділення додаткових коштів. На даний час виділено кошти для щеплення медичних працівників, які обслуговують міське населення, у розмірі 9 тис. грн. Планується виділення коштів в поточному місяці для боротьби із грипом.

Віктор Слободянюк звернувся до присутніх керівників комунальних закладів із проханням до 01.02.2017 року надати пропозиції щодо доцільності та ефективності використання комунального майна, що перебуває в оперативному управлінні, а також відповідні плани та заходи на поточний рік.

Піднімалось питання діяльності сміттєзвалища на території Пляхівської ради.

                                                      

Наприкінці наради голова ради Віктор Слободянюк наголосив на важливості спільної ефективної роботи на благо жителів району та міста.

Наразі ще не подано жодної петиції

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація