Нарада з посадовими особами органів місцевого самоврядування

23 лютого 2016 року відбулася нарада з посадовими особами органів місцевого самоврядування, яку провів голова районної ради Віктор Слободянюк В роботі наради взяли участь заступники голів ради та адміністрації, сільські та селищні голови, начальники управлінь, відділів РДА, директори СЗШ, представники ЗМІ.

До порядку денного було включено актуальні питання життєдіяльності району.

Стосовно проведення загальних зборів громадян за місцем проживання в населених пунктах Козятинського району голова ради поінформував, що їх графік складений та розданий сільським, селищним головам. А також зазначив, що буде запроваджуватись практика відвідування зборів у територіальних громадах представниками виконавчої та законодавчої гілок влади. Наголошено було на важливості якомога більшого залучення людей до участі у сходах селищ. Віктор Миколайович поставив у приклад с. Глухівці, в якому участь у зборах взяло 268 чоловік, що дійсно є свідченням активності та небайдужості громади.

                                                    

Сільським, селищним головам було дане доручення в найближчий термін подати до районної ради звіт щодо долі майна померлих громадян, які на протязі останніх 3 років перебували на утриманні в територіальному центрі.

Начальник фінансового управління С. Вельгус інформувала про співфінансування місцевими бюджетами районних програм та зазначила, що на сьогоднішній дуже пасивно йде передача коштів сільським та селищними радами до районного бюджету.

Сільським радами були направлені листи з рекомендаціями розглянути питання фінансування харчування дітей та трудового архіву на своїх сесіях. При достатній кількості договорів на передачу коштів можна було б оперативно, не чекаючи рішення сесії районної ради, розпорядженням голови адміністрації з погодженням бюджетної комісії враховувати кошти до бюджету районного. Світлана Цезарівна відзначила активну працю Жежелівської, Комсомольської, Махаринецької, Пляхівської сільських рад. По дошкільних закладах, які не входять до ЗНВК є 1 договір, по школах і харчуванню учнів – 4, по первинній медицні – 2, по розвитку архівної справи – 8 договорів. Начальник фінуправління закликала активно працювати у цьому напрямку та підкреслила, що вже з 1 квітня харчування з районного бюджету не здійснюватиметься. Віктор Миколайович запевнив, що у разі достатніх надходжень районний бюджет не залишиться осторонь фінансування харчування дітей та буде надавати посильну допомогу, але сільські, селищні також повинні активно працювати задля вирішення цих питань.

                                                                       

Аліна Діденко, начальник відділу освіти зазначила, що відповідно до постанови Кабінету Міністрів, харчування дітей, які належать до пільгових категорій здійснюватиметься за рахунок державної освітньої субвенції. Харчування ж решти дітей відбуватиметься за рахунок місцевих бюджетів. Аліна Анатоліївна закликала присутніх голів віднестися до цього належним чином та повідомила що субвенцію можна перераховувати як на цілий рік, так і частинами по мірі своїх можливостей.

З обласного бюджету отримано субвенцію на придбання 2 шкільних автобусів у розмірі 1 млн 200 тис. грн. Але це лише половина їх вартості. Решту необхідно буде виділяти з районного бюджету.

Піднімалось питання ціноутворення дитячого харчування у дошкільних та загальноосвітніх закладах району. А. Діденко зазначила, що уся продукція якісна та сертифікована, а ціни відповідають середнім по торговим закладам.

Віктор Миколайович наголосив, що інформація про ціноутворення має бути вільною у доступі. Звичайно її не потрібно вимагати безпосередньо в їдальні, а достатньо звернутися до директора школи.

Обговорювався також варіант оптової закупівлі деяких продуктів з метою зниження цін. Але обсяг такої закупівлі для харчування дітей у школах, який здійснюється відповідно до певних вимог не відповідає обсягам опту.

                                               

Було обговорено болюче питання ремонту доріг. Частина сільських рад вже надала інформацію стосовно розміру закладених коштів на ремонт та з ким із представників бізнесу, агроформувань, промисловості на їх території налагоджувалася співпраця у цьому напрямку. Великих результатів немає, але голова районної ради В. Слободянюк підкреслив, що більшість сільських рад підійшла до цього питання відповідально та ще раз наголосив, що максимальне співфінансування буде надаватись саме тим сільським радам, які тісно взаємодіють із суб’єктами господарювання.

В свою чергу начальник філії «Козятинський райавтодор» Дмитро Степанишин повідомив, що 22 сільські ради визначилися з фінансуванням ремонту доріг та розповів про механізм роботи з цими коштами, оскільки відповідним чином потрібно оформляти документацію. У березні райавтодор безпосередньо буде працювати з  сільськими, селищними радами над виготовленням кошторисів на ремонт доріг. Д. Степанишин запевнив, що контроль за ходом робіт і якістю можуть здійснювати сільські. Селищні голови або уповноважені радами громадянию

                                                      

Ігор Урсов, заступник директора СО «Козятинські ЕМ» інформував стосовно дотримання енергопостачальником своїх обов’язків та зазначив, що дійсно на сьогоднішній день є проблема з технічною частиною та з фінансуванням. Тих коштів, які виділяються на район, не вистачає на таку кількість ліній і мереж.

У січні-лютому підприємство працювало в режимі розчищення трас повітряних ліній. Відповідні роботи уже виконані у Кордишівці, Пиківцях та Михайлині. На березень планується розчистка також у Кордишівці та Самгородку.

Цього року роботи по заміні опор та ліній будуть проводитись в м. Козятині та с. Самгородок.

                                                 

Віктор Миколайович підкреслив, що усі роботи, які будуть проводитись на території сільських рад, мають узгоджуватимуться безпосередньо з головою сільської ради. А підрізання плодоносних дерев на території присадибної ділянки має обговорюватись з власником будівлі.

Довідково:Змінено номер служби, зараз працює інформаційно-консультаційний центр у Вінниці. По питаннях якості, надійності ліній звертатись за номером 0 800 217 217, який є безкоштовним.

Щодо організації двомісячника з благоустрою населених пунктів району у 2016 році, видано розпорядження голови районної ради «Про благоустрій та поліпшення санітарного стану населених пунктів Козятинського району» від 22 лютого 2016 року № 14, згідно з яким з метою забезпечення утримання територій населених пунктів району у належному стані, їх санітарного очищення, збереження об'єктів загального користування та створення умов, сприятливих для життєдіяльності населення, в якому передбачено:

1. Провести в районі протягом березня-квітня 2016 року заходи з благоустрою та поліпшення санітарного стану населених пунктів.

2. Створити робочу групу з проведення благоустрою та поліпшення санітарного стану населених пунктів району згідно додатку.

3. Робочій групі до 01.03.2016 розробити план заходів підвищення рівня благоустрою населених пунктів Козятинського району та прилеглих до них територій на 2016 рік.

4.  Виконкомам сільських, селищних рад забезпечити:

- проведення заходів з озеленення та благоустрою;

- здійснення у межах смуг відведення автомобільних доріг державного значення, територіальних автомобільних і доріг місцевого значення, смуг відведення залізниць, заходів з озеленення, ліквідації стихійних сміттєзвалищ;

- проведення у населених пунктах із залученням жителів громад, учнівської молоді до робіт по озелененню та благоустрою, в тому числі здійснення наступних заходів:

- приведення у належний санітарний стан прибудинкових територій, дитячих та спортивних майданчиків, парків, скверів, інших об’єктів масового перебування та відпочинку населення;

- упорядкування кладовищ, братських могил, меморіальних комплексів, місць почесних поховань;

- участь суб’єктів підприємницької діяльності в упорядкуванні прилеглої до їх закладів території;

- упорядкування сміттєзвалищ.

5. Рекомендувати філії Козятинський райавтодор, Калинівській дорожньо-експлуатаційній дільниці провести упорядкування доріг та інших об’єктів населених пунктів, зокрема, зупинок транспорту, тротуарів, пішохідних переходів, придорожніх смуг.

6. Районній, сільським, селищним радам, управлінням і відділам райдержадміністрації провести організаційну роботу щодо залучення широких верств населення до благоустрою.

7. Рекомендувати місцевим засобам масової інформації висвітлювати хід проведення благоустрою та поліпшення стану населених пунктів району із зазначенням успіхів конкретних територіальних громад.

Голова ради сформував склад робочої групи по благоустрою.

По питанню озеленення територій району інформував директор ДП «Козятинський райагроліс» В. Сичов, який повідомив, що близько 5000 тисяч саджанців на озеленення може бути надано сільським радам безкоштовно, а решта – за кошти з додаткових надходжень, якщо у сільських радах буде така потреба.

Директор Козятинського міськрайонного центру зайнятості В. Бокал інформував про організацію оплачуваних громадських робіт.

Оплачувані громадські роботи – це загальнодоступні види не кваліфіканої роботи, які організовуються з метою надання додаткової соціальної підтримки та забезпечення тимчасової зайнятості осіб, які шукають роботу. Ці роботи фінансуються за кошти центру та з місцевих бюджетів з розрахунку 50/50.

                                               

Сьогодні це питання дуже актуальне, оскільки є доручення губернатора про проведення громадських робіт у цьому році на особливому рівні, які контролюватимуться районною радою, обл -  та райдержадміністрацією. Центром зайнятості вже проведено певну роботу з питань організації оплачуваних громадських робіт. Відповідно до зібраної інформації місцевими бюджетами вже затверджено та буде передбачено на найближчих сесіях коштів на суму понад 120 тис. грн.. для організацію оплачуваних громадських робіт з благоустрою населених пунктів, що будуть проводитись в 2016 році.

Підсумовуючи, голова районної ради Віктор Слободянюк зазначив, що лише спільними зусиллями можна вирішити нагальні питання життєдіяльності району.

Наразі ще не подано жодної петиції

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація