«Народу вічний оберіг» - в Білопіллі вшанували Хліб та тих, хто його вирощує

19 серпня, в день християнського свята Преображення Господнього Козятинський край гостинно приймав у свої обійми учасників обласного свята обрядових хлібів та дідухів під назвою «Народу вічний оберіг» - свята запашного хліба, замішаного на українській пісні, яке пройшло в с.Білопілля на території КЗ «Музей Хліба».

В урочистому відкритті заходу взяли участь в.о. начальника управління культури і мистецтв Вінницької обласної державної адміністрації Валентина Троян, директор обласного Центру народної творчості, заслужений працівник культури України Тетяна Цвігун, голова районної ради Віктор Слободянюк, заступник голови ради Анатолій Задорожнюк, голова райдержадміністрації Юрій слабчук, депутати обласної та районної рад, керівники сільськогосподарських підприємств Козятинщини, голови територіальних громад району, представники ЗМІ.

Розпочалося дійство із проведення районного свята «Обжинки». Слова вдячності звучали для трудівників жнивового лану. Зранку й до пізньої ночі, з весни і до пізньої осені хлібороби напружено працюють: засівають, вирощують плекають врожайні ниви, стверджуючи просту життєву істину: якщо є врожай – буде хліб, а значить зростатиме і добробут українців.

- Щиро дякую вам, шановні хлібороби Козятинщини за те, що своєю щоденною працею робите все для того, аби земля родила, аби колосилися лани, аби ми мали хліб на столі, - зазначив голова районної ради Віктор Слободянюк. – Нехай не болять ваші натруджені руки, а Господь благословляє вашу працю. Я вітаю усіх присутніх зі святом Преображення Господнього, Яблучним Спасом, бажаю щедрих дарів природи і багатого врожаю, великої радості в душі і доброї надії в серці, щирого щастя і сімейного благополуччя. Нехай ваш стіл завжди буде повний, як літо щедре на врожай, а над головою завжди світить яскраве сонце!

За значний особистий внесок в розвиток сільськогосподарського виробництва, досягнення високих результатів при збиранні зернових ранньої групи Грамотами райдержадміністрації та районної ради, а також подарунковими сертифікатами були відзначені кращі працівники сільгосппідприємств району.

В рамках свята відвідувачам презентовано виставки майстрів декоративно-прикладного мистецтва області та району, декоративних виробів з соломи, дідухів, різноманітних обрядових хлібів та випічки, які завжди випікали українці до релігійних та народних свят; образотворчого мистецтва. Вперше проведено фестиваль бджолярів-пасічників з Козятинщини та України «Медові соти», які презентували різну медову продукцію - мед, медовий пилок, корисний прополіс, медові соти, та лікувальну медову пергу.

Під своїми мистецькими крилами захід зібрав кращих самобутніх майстрів-умільців, які продовжують творити та відновлювати прадідівські ремесла. До уваги гостей були представлені виставки Вінницького, Калинівського, Липовецького, Літинського та Хмільницького районів, а також 24-х територіальних громад Козятинщини.
Свято об’єднало в собі мудрість поколінь і творіння умілих рук сучасних майстрів, роботи яких, мов сонце, освітили добром і талантом цей Спасівський день. А народна пісня колоритним перевеслом сплела духовні скарби минулого та сьогодення і додала всім гарного святкового настрою.

Тож за підсумками свята Дипломами обласного Центру народної творчості у наступних номінаціях відзначено:

- Краща виставкова світлиця – Самгородоцький сільський Будинок культури;

- Кращий коровай – Гунчак Яніна (с.Білопілля); ПАТ «Козятинхліб», м.Козятин;

- Кращий дідух – Бродецький селищний будинок культури; Флоріанівський сільський будинок культури;

- Краща хлібна випічка – Вацек Наталія і Киричишина Ірина (с.Миколаївка),Супрун Ірина (с.Вернигородок); Махаринецький сільський Будинок культури;

- За збереження хлібних традицій відзначено Широкогребельський сільський клуб та Кордишівський сільський Будинок культури;

- Кращі майстри – Гороф’янюк Надія (с.Пузирки), Журавель Марія (с.Йосипівка);

- Кращий бджоляр – Кравець Дмитро (с.Вівсяники).

Приз глядацьких симпатій отримали Вівсянецька, Поличинецька, Безіменська територіальні громади.

Також було відзначено і організаторів свята – директора КЗ «Музей Хліба» Сергія Рибачука, начальника відділу культури та туризму райдержадміністрації Володимира Воронова, директора районного Будинку культури Тетяну Мар’янчик.

                    

                    

                    

                    

                    

                      

                     

                     

                     

                     

                     

                     

                     

                     

                     

                     

                     

                     

                     

                     

                     

                   

                    

                   

                    

                    

                    

                    

                                               

                    

                    

                    

                    

                     

                     

 

Наразі ще не подано жодної петиції

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація