«Наш край – історії скарбниця»

27 квітня у юнацькому залі Козятинської районної бібліотеки відбувся день краєзнавства. В рамках цього заходу присутні перегорнули сторінки усного журналу «Коріння наше в глибині віків». Мета зібрання полягала в тому, аби познайомити учнів з історією та минулим Козятинщини, подіями, які відбувались на нашій землі, і знайшли своє відображення на сторінках краєзнавчих видань. Ці книги були представлені на книжковій виставці «Наш край – історії скарбниця». 
Історія Козятинської землі – давня і велична. Про це свідчать знайдені на наших полях археологічні знахідки різних культур, зокрема черняхівської, трипільської, епохи бронзи. Край неодноразово зазнавав спустошливих набігів татар. 
Першу сторінку усного журналу названо «Край сивої давнини - Махнівка». Село Махнівка одне із чи не найдревніших поселень нашого краю, яке має дуже багату історію, хоч, на жаль, часто трагічну. Читачі Махнівської бібліотеки-філії для дорослих Мануїлов Дмитро та Рибак Крістіна розповіли про бій Максима Кривоноса під Махнівкою (у липні цього року буде відзначатись 370-та річниця з часу цієї події, яка увійшла до всіх підручників з історії України) та про преподобного Феофіла Київського (Китаївського) - відомого українського святого, ієросхимонаха Києво-Печерської лаври, подвижника ХІХ ст., юродивого заради Христа і нашого земляка. У виконанні Крістіни Рибак звучала пісня «Пливе човен». 
«Шляхами болю й перемоги», так називалася друга сторінка журналу. Під час якої присутні переглянули відео фрагмент «Жива пам’ять», у якому відображені події ІІ Світової війни. Цікавим та пізнавальним став виступ учителя історії Самгородоцької школи Юрія Мечиславовича Берези, що видав книгу «Історія штетлу Самгородок» присвячену історії єврейської громади. Учні місцевої школи поділилися спогадами очевидців про розстріл євреїв.
Сьогодні, стає неможливим, на-жаль, запросити ветерана Другої Світової війни. Тому учні мали змогу переглянути відео-розповідь одного з героїв Анатолія Степановича Радченка, учасника Параду Перемоги, який проживає в селі Зозулинці Козятинського району. 
Третя сторінка усного журналу «Подільський чехоград» про село Миколаївку, у якому проживають справжні чехи. Учениця Миколаївської школи Віталіна Бальшанек познайомила присутніх з історією, традиціями рідного села.
Остання сторінка з історії нашого краю - «Музей просто неба». Учні здійснили віртуальну мандрівку до Білопільського Музею Хліба, переглянувши фотофільм «До свого коріння» та з великим задоволення слухали розповідь директора музею Сергія Станіславовича Рибачука.
«На цьому поставимо три крапки на сторінках усного журналу. Три крапки, тому що історія продовжується…, як і продовжуватиметься пізнання її» - завершила бібліограф-краєзнавець Наталія Павлівна Соляр.

                                                         

                                                                       

                                                         

                                                         

Наразі ще не подано жодної петиції

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація