Насильство в сім’ї - проблема, яка стосується багатьох...

Насильство в сім’ї…Для когось це проблема про яку можна почути від знайомих чи сусідів, а для когось - ситуація, що повторюється в стінах рідного дому. Хтось про такі речі спроможний кричати на весь світ, а хтось - боїться навіть пошепки попросити про допомогу. Дехто вирішує проблему, одним махом розрубавши вузли, а дехто – роками намагається замовчувати.  Якби не було, сімейне насилля є актуальним питанням і метою даної публікації є донесення інформації до всіх хто її потребує.

Спочатку зазначу, що визначення поняття «насильства в сім’ї» міститься в ЗУ «Про попередження насильства в сім’ї» і відповідно до нього – це будь-які  умисні дії фізичного, сексуального, психологічного чи економічного спрямування одного члена сім’ї щодо іншого члена сім’ї як людини та громадянина та наносять йому моральну шкоду, шкоду його фізичному чи психічному здоров’ю. З цього визначення і випливає і розмежування на види: фізичне, сексуальне, психологічне та економічне насилля.

За вчинення вищезазначених дій передбачена адміністративна відповідальність (ст. 173-2 КУпАП), а саме: громадські роботи від 30 до 40 годин або адміністративний арешт на строк до 7 діб. Якщо ж правопорушення вчинене повторно протягом року, тоді і адміністративне стягнення буде більш суворе, а точніше: громадські роботи від 40 до 60 годин або адміністративний арешт на строк до 15 діб

Проте у багатьох випадках сімейного насилля не обходиться без тілесних ушкоджень. За таких обставин наступає кримінальна відповідальність (ст. 122, 125-126): умисне легке тілесне ушкодження, побої і мордування, умисне середньої тяжкості тілесне ушкодження.

На жаль, не за кожним випадком застосування насильства в сім’ї слідує відповідне звернення, яким можна припинити повторення аналогічних дій. Так трапляється через цілий ряд факторів: психологічні особливості людей, бажання уникнути осуду оточуючих, коли в жертви немає житла та джерел для існування, через так званий «синдром набутої безпорадності»(коли людина звикає до такого положення речей і не має бажання щось змінювати) та багато інших причин.

Проте Ви можете звернутись за допомогою у відділення поліції,  до Служби у справах дітей,  до Центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді та до Козятинського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги:   м. Козятин,  пров. Кондрацького, 1А, тел.:(04342) 2-00-17; 2-02-07.

Пам'ятайте, сімейні відносини потрібно цінувати та будувати щоденно, але у випадку систематичного порушення Ваших прав не бійтесь звернутись за допомогою.

 

 

Марина Кобернюк  - начальник відділу правопросвітництва та взаємодії із суб’єктами надання безоплатної первинної правової допомоги     

Наразі ще не подано жодної петиції

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація