Непомірні премії та нераціональне використання бюджетних коштів – результати перевірки міської лікарні

Департаментом охорони здоров’я Вінницької обласної державної адміністрації 22 серпня 2019 року було проведено комісійну перевірку КП «Козятинська міська лікарня Козятинської міської ради» та КП «Козятинська центральна районна лікарня Козятинської районної ради», зокрема проаналізовано стан фінансового та кадрового забезпечення обох лікарень, організацію лікувального процесу.

Свій коментар по даному питанню засобам масової інформації надав голова районної ради Віктор Слободянюк.

Аналіз офіційної довідки результатів перевірки є підтвердженням тому, що було зроблено все задля того, щоб ослабити медичну галузь Козятинщини, - зазначає Віктор Миколайович. – Це не просто здогадки голови ради чи головного лікаря Козятинської ЦРЛ.

В той час, коли не вистачає коштів на заробітну плату працівникам районної лікарні, які трудяться без вихідних та понаднормово, міська лікарня захлинається від надлишкового фінансування. Далі витяг з довідки: «З січня по липень 2019 року працівникам КП «Міська лікарня» Козятинської міської ради» виплачено премії на загальну суму 1 166 027 грн., в тому числі розпорядженням Козятинської міської ради за підсумками роботи виплачується премія головному лікарю лікарні Євтушку О.П. в розмірі 300% посадового окладу. Крім того, персоналу виплачується заохочення в розмірі посадового окладу та за складність та інтенсивність в роботі всього на суму 984 120 грн. Особові карточки до перевірки не надано».

Бухгалтери отримують преміювання в розмірі трьох та двох з половиною окладів, - продовжує розповідати Віктор Слободнюк. – Тарифні розряди частині медичного персоналу лікарні встановлено з порушеннями, а лікарі без категорій також отримують гарні доплати за інтенсивність та ненормований робочий день, хоча, як усі знають, міська лікарня працює за графіком з 8:00 год. до 16:00 год., субота,неділя – вихідний, а там, де люди працюють цілодобово, наразі кінці з кінцями звести неможливо. Ми не проти того, щоб лікарі міського лікувального закладу отримували гарну заробітну плату, але не за рахунок інших.

 Міська влада при будь-якій нагоді у всьому звинувачує голову районної ради, який не включив їх у співвласники. Але ж це суперечило б чинному законодавству, адже юридично неможливим є створення міськрайонної лікарні, може існувати лише або міська або районна лікарня. На цьому наголошувала директор Департаменту охорони Вінницької ОДА Людмила Грабович.

Проведено також перевірку терапевтичного та неврологічного стаціонарних відділень міської лікарні. Частина хворих не повинна була проходити лікування в закладі, а могла пролікуватись на денному стаціонарі амбулаторії. Витяг з довідки «до 90% пацієнтів поступають до терапевтичного відділення по направленню лікарів первинної ланки, а саме сімейних лікарів міського ЦПМСД. Якість направлень від лікарів первинної ланки вкрай незадовільна. У направленнях, в більшості випадків, відсутні необхідні обстеження (загальний аналіз сечі, крові, ЕКГ), лише поодинокі випадки наявного рентген-обстеження ОГП. Біля 80% даних пацієнтів показів до госпіталізації не мали».

Тобто, бачимо тут елемент корупційної складової – близькі родичі міського голови спрямовують до лікарні людей, які не підлягають стаціонарному лікуванню, а за цим стоять бюджетні кошти – гроші містян. На жаль, дуже вміло гарною картинкою та вихваляннями про створення, ніби-то, просто незамінної лікарні міська влада замилила очі громаді. То чому на сьогоднішній день така необхідна лікарня не може забезпечити повноцінний лікувальний процес?

На неодноразові звернення районної ради та центральної районної лікарні щодо укладення договорів на надання медичної допомоги жителям Козятина і оплати за дані послуги, на жаль, міською владою проігноровані.

Відповідно плану використання бюджетних коштів на 2019 рік значну суму адміністрацією лікарні спрямовано на закупівлю медикаментів та виробів медичного призначення – 1 982 434 грн., а також на закупівлю продуктів харчування – 1 080 439 грн., видатки на відрядження – 251 000 грн. але, як зазначено у довідці, не можливо встановити правильність обрахунку даних потреб, адже для перевірки не надано план роботи ліжка, план ліжко-днів та конкретизовані розрахунки щодо затверджених в плані використання бюджетних коштів на 2019 рік. Також не надано первинних документів по використанню коштів на проведення ремонтних робіт.

Виявлено порушення у проведенні тендерних закупівель: «Протягом січня-серпня поточного року в електронній системі ProZorro в допорогових закупівлях відсутні угоди про закупівлю та сертифікація. З метою уникнення процедури відкритих торгів на капітальний ремонт в лікарні проводяться допорогові закупівлі».

Не залишилось поза увагою перевірки і те, як свавільно міське керівництво розподіляє кошти медичної субвенції. Впродовж І півріччя 2019 року з міського бюджету м.Козятин до районного бюджету для районної лікарні виділено кошти в сумі 5 670 136 грн., в тому числі кошти медичної субвенції – 3 656 636 грн. Тобто, як зазначається у довідці «більша частина коштів передбачена для КП «Козятинська міська лікарня», а для КП «Козятинська центральна районна лікарня», де надається більш профільна та дороговартісна медична допомога жителям міста Козятин (хірургічного профілю, травматологічного, реанімаційного, кардіологічного, неврологічного, акушерського тощо) передбачено лише 20,4 % від обсягу медичної субвенції. Таке нерівномірне розподілення коштів медичної субвенції призвело до утворення значного дефіциту коштів в КП «Козятинська центральна районна лікарня». За розрахунками підприємства незабезпеченість коштами по заробітній платі до кінця поточного року складає 7 550 000 грн., по нарахуваннях на заробітну плату 1 661 000 грн».

Також у довідці зазначено, що «в міській лікарні відсутні 60% видів стаціонарної допомоги, які мають надаватись вторинним рівнем (дитинство, пологова допомога, хірургічна допомога). Крім того, приймальне відділення міської лікарні не готово для надання екстреної та невідкладної медичної допомоги. Головним лікарем Козятинської міської лікарні затверджені покази і протипокази для здійснення госпіталізації до зазначеної лікарні, які по своїй суті відповідають завданням лікарні відновного лікування».

У висновку довідки за результатами перевірки вказано наступне: «Враховуючи наявність терапевтичного та неврологічного відділень в центральній районній лікарні, а також їх функціональну потужність, необхідності у функціонуванні терапевтичних і неврологічних ліжок в міській лікарні немає.

Зазначені дані свідчать про спроможність та більшу спрямованість міської лікарні до надання реабілітаційних та фізіотерапевтичних послуг пацієнтам.

Понаднормова кількість ліжок призводить до нераціонального використання наявних фінансових, матеріальних та кадрових ресурсів, порушень у дотриманні затверджених протоколів лікування даної категорії хворих та погіршення якості надання допомоги терапевтичного профілю пацієнтам Козятинського району в цілому.

Стосовно господарсько-фінансової діяльності закладу КНП «Козятинська міська лікарня» - мають місце суттєві порушення фінансово-бухгалтерської діяльності та проведення тендерних закупівель».

Підсумовуючи,голова районної ради Віктор Слободянюк наголошує, що покривала такий стан справ Вінницька ОДА на чолі з колишнім керівником та нинішніми заступниками – Крученюком та Гижком.

Я несу відповідальність за свої слова. Ці особи робили все задля того, щоб знищити Козятинський район. Але незважаючи на такі складні умови та серйозні труднощі Козятинська центральна районна лікарня розвивається. Вона буде лікарнею інтенсивного лікування із відповідною матеріально-технічною базою та висококваліфікованим персоналом, до якого можуть приєднатись лікарі із Козятинської міської лікарні. Ми не ділимо медиків на міських і районних – це фахівці нашого району, які мають отримувати гідну заробітну плату та стояти на сторожі здоров’я жителів Козятинщини.

Наразі ще не подано жодної петиції

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація