Нові штрафи за «маску на підборідді»

Під час весняного карантину уряд вже забороняв українцям бути у громадських місцях без маски. Але тепер це буде закріплено на законодавчому рівні.

Закон встановлює такі правила і норми:

1. Перебування у громадських будинках, спорудах, громадському транспорті під час дії карантину без вдягнутих засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок, що закривають ніс та рот, у тому числі виготовлених самостійно, тягне за собою накладення штрафу в розмірі від 10 до 15 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 170 до 255 грн);

2. Передбачається, що розглядати справи про такі адміністративні правопорушення будуть виконавчі комітети (виконавчі органи) сільських, селищних, міських рад;

3. Складати протоколи та розглядати справи про такі адміністративні правопорушення будуть:

• працівники поліції,

• працівники епідемічного контролю,

• представники органів місцевого самоврядування.

4. Рішення про накладення штрафу можна буде оскаржити протягом 10 днів.

За відсутність маски поліція зможе штрафувати порушника прямо на місці. Штраф може стягуватися на місці вчинення адміністративного порушення виключно за допомогою безготівкових платіжних пристроїв. Процедура оформлення штрафу нагадуватиме заповнення протоколу при порушенні правил дорожнього руху. Поліцейський має зафіксувати порушення і виписати постанову.

Прийняте законодавство про штрафи за порушення карантину в Україні не передбачає штрафів за відсутність маски на вулиці.

Наразі ще не подано жодної петиції

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація