Обговорено питання співфінансування ФАПів місцевими радами

1 лютого під керівництвом голови районної ради Віктора Слободянюка та голови райдержадміністрації Юрія Слабчука, за участі головного лікаря  РМЦ ПМСД Валентини Лобченко, представників фінуправління відбулась нарада щодо співфінансування у поточному році ФАПів на території Зозулинецької, Переможнянської, Козятинської, Кашперівської, Пиковецької, Самгородоцької сільських рад.

Нагадаємо, що відповідно медичної реформи в системі первинної медичної ланки передбачені лише амбулаторії та пункти здоров’я, якими опікується Національна служба здоров’я України. Утримання ж ФАПів лягло «на плечі» місцевої влади. Так,  у минулому році в результаті тривалих дискусій було прийнято рішення не закривати на території Козятинського району жодного ФАПу чи ФП, а фінансувати їх спільно: з районного бюджету – комунальні послуги, а з бюджетів сільських рад – заробітну плату медперсоналу.

Тож в ході наради було обговорено причини не підписання договорів про передачу коштів очільниками вище згаданих сільських рад та розглянуто можливі варіанти вирішення даної проблеми. Керівниками району наголошено на необхідності збереження ФАПів, в яких жителі сільської місцевості мають змогу отримати першу медичну допомогу. У підсумку сільськими головами було прийнято рішення про співфінансування ФАПів.

                      

                     

                     

               

Наразі ще не подано жодної петиції

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація