Обговорили нагальні питання розвитку галузі освіти Козятинщини

Сьогодні освітяни, учні та їх батьки стоять на порозі важливих змін в системі освіти, адже цьогоріч першокласники підуть в вже Нову українську школу.

Тож про роботу галузі освіти Козятинського району в системі Нової української школи говорили на нараді з сільськими, селищними головами за участі директорів шкіл.

За словами начальника відділу освіти Аліни Діденко 1 вересня до 1 класу у Козятинському районі піде 455 діток, для чого має відкритись не менше ніж 33 класи. Отримано державну субвенцію для реалізації концепції Нової української школи та створення відповідних умов у класних приміщеннях в розмірі 1 млн. 307 тис. грн., яка діятиме за умови 10% співфінансування від органів місцевого самоврядування. Дані кошти будуть розподілені наступним чином – 40% на закупівлю дидактичних матеріалів, 40% - на закупівлю сучасних меблів для перших класів, 20% - на закупівлю комп’ютерного обладнання та мультимедійних комплексів. Після відповідної інформації голова районної ради Віктор Слободянюк поцікавився чи пораховано, скільки коштів потрібно для облаштування класів згідно вимог в усіх школах району. На що начальник відділу освіти невпевнено назвала приблизну суму – 1 млн. грн.

Взявши слово, Віктор Миколайович зауважив, що дані кошти можна виділити із державної освітянської субвенції, економія якої за рахунок заробітної плати педагогів у минулому році склала 5 млн. 848 тис. грн. Разом з тим голова ради наголосив на прикрості того факту, що такі кошти були зекономлені саме на зарплаті освітян. Однак на сьогоднішній день дана сума згідно законодавства може бути спрямована органом місцевого самоврядування для покращення матеріально-технічної бази шкіл та енергозберігаючі заходи. Тому Віктор Слободянюк вніс відповідну пропозицію дофінансувати за рахунок освітянської субвенції облаштування в усіх школах класів відповідно до концепції Нової української школи, адже кожна дитина має право на якісну та сучасну освіту.

Очільник самоврядного органу зазначив, що під час об’їзду навчальних закладів району, спілкуючись з директорами, звернувся до них з проханням надати до районної ради пропозиції по покращенню матеріально-технічної бази. На жаль, відповідь надійшла лише від одного керівника. З цього можна зробити висновок: директори шкіл або не мають потреби у виділенні коштів і в їхніх закладах все добре або ж незрозуміло чому і з яких мотивів вони піддаються вказівкам свого керівництва, хоча згідно законодавства мають в обов’язковому порядку звітувати перед органом місцевого самоврядування -   районною радою, яка є засновником. В розмові із директорами шкіл було озвучено, що пропозиції мав зібрати відділ освіти та надати раді, але цього також не було зроблено. Тож Віктор Слободянюк запропонував заслухати одного із директорів шкіл на засіданні постійної комісії з питань освіти, культури, спорту та молодіжної політики щодо виконання своїх обов’язків.

Спілкуючись з головою районної ради під час об’їзду загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладів, більшість керівників висловлювали думку, що хотіли б бути справжніми господарями у своїх закладах. Неодноразово на цьому наголошував і Віктор Слободянюк, зазначаючи, що школа може повноцінно розвиватись лише тоді, коли директору буде надано право самостійно розпоряджатись фінансово-господарською діяльністю даного закладу, адже кому краще знати першочергові потреби школи – чиновнику, який знаходиться в кабінеті в Козятині чи тому, хто щоденно бачить нагальні проблеми школи, але не має змоги їх оперативно вирішувати у зв’язку з відсутністю коштів, зосереджених в руках однієї людини. Очільник органу місцевого самоврядування зазначив, що на розгляд сесії виноситиметься питання щодо надання школам повної юридичної самостійності.

Також було обговорено питання розподілу коштів по навчальних закладах. Відповідно до законодавства заклади мають фінансуватись пропорційно до кількості учнів. Однак такий принцип в Козятинському районі діє далеко не завжди, як приклад – Пиковецький та Юрівський ЗНВК, де кількість учнів майже однакова. Але значне фінансування спрямовувалось на Юрівський ЗНВК, а в Пиковецькій школі на сьогоднішній день не замінено жодного вікна і немає жодної мультимедійної дошки. Невже можна когось з дітей обмежувати у праві отримувати якісну освіту? До цього, за словами Віктора Миколайовича, потрібно підходити професійно, по-державницьки та по-батьківськи, адже кожен учень сьогодні хоче навчатись в умовах сучасного матеріально-технічного забезпечення.

Керівникам загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладів голова районної ради Віктор Слободянюк побажав за умов децентралізації перебороти стереотипну поведінку радянських часів, коли одна особа вирішує усі питання галузі. Закликав виявити активність та небайдужість і все-таки подати пропозиції щодо поліпшення матеріально-технічної бази, а також надати матеріали до районної ради згідно Закону «Про освіту» щодо повного самостійного господарювання. Віктор Миколайович підкреслив, що час припинити бездумно підкорятись вказівкам одного чиновника, які спрямовані не на розвиток освітянської галузі, а на задоволення свого владного авторитету.

                                                     

Наразі ще не подано жодної петиції

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація