Отримати свідоцтво про народження можна в пологовому будинку!

       З початку 2016 року молоді тата й мами в Україні отримали унікальну можливість зареєструвати новонародженого прямо в пологовому будинку.Якщо раніше проведення даної процедури була в компетенції найближчого ЗАГСу (ДРАЦС), про що розказано в «Отримання свідоцтва про народження дитини (новонародженого) в Україні» статті, то тепер все набагато простіше – це можна зробити в тому пологовому будинку, де з’явився малюк на світ. При цьому, компетенція пологових будинків не розширилася, просто в їх приміщенні відтепер розташовується представник / співробітник РАГСу (ДРАЦСу) , який зможе внести відомості про дитину до реєстру.Тобто, як займалися раніше РАЦСи подібного роду справами, так і продовжують цим займатися сьогодні. Просто в деяких пологових будинках столиці і великих обласних центрів тепер розміщуються їхні співробітники, що дозволяє набагато швидше і без клопоту отримати свідоцтво про народження. У майбутньому, якщо проект заслужить авторитет серед населення, планується його реалізація повсюдно, тобто у всіх пологових будинках України. І ще, що важливо! Поки таке нововведення є експериментальним, а тому батьки можуть вибирати, де отримувати свідоцтво: в РАЦСі або в пологовому будинку (але поки що не в кожному!).

        Свідоцтво отримують в пологовому будинку в день виписки (не раніше і не пізніше). Обернути час назад, тобто отримати тут документ після виписки ніяк не вийде. Якщо цю можливість не використовуєте вчасно – вирушайте в РАГС.

         Всі подумають (особливо молоді батьки, яким вперше належить зіткнутися з цим), що краще вибрати нову процедуру.  Виписка, що зазвичай здійснюється на третій день після пологів, якщо вони пройшли без ускладнень. Дуже часто в перші два дні життя малюка батьки ще сумніваються у виборі імені, тому спеціально для тих, хто ще не визначився, є альтернатива, якою також не варто нехтувати.

      Щоб отримати свідоцтво о народженні дитини по новій процедурі в пологовому будинку, потрібно підготувати такі документи:

1) обопільне заява батьків або одного з них;

2)  оригінали паспортів батьків;

3) оригінал свідоцтва про шлюб, якщо шлюб зареєстрований;

4) медичне свідоцтво про народження.

        На практиці, після написання заяв і подачі документів оформлення свідоцтва займає не більше години.

 

За додатковою інформацією та консультаціями просимо звертатись до:

Козятинського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги:             

 м. Козятин,  пров. Кондрацького, 1А,

тел.:(04342) 2-00-17; 2-02-07    

 

Аліна Бондарчук  - головний спеціаліст відділу правопросвітництва та взаємодії із суб’єктами надання безоплатної первинної правової допомоги     

Наразі ще не подано жодної петиції

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація