Пам»ять загиблих воїнів – афганців вшанували відкриттям меморіальних дощок

Минули 30 – ті роковини з дня коли останній солдат покинув Афганську землю, але ця війна назавжди залишиться болем у серцях нашого народу. За період війни в Афганістані багато молодих воїнів були нагородженні орденами і медалями, але найвищою нагородою для тих, хто уцілів, є життя, а для загиблих – пам'ять.

Не оминув біль втрати і  Самгородоцьку землю. У тій страшній війні загинули Олександр Чернипко та Олександр Сушко.

Сьогодні, 20 червня, в с.Самгородок відбувся мітинг з нагоди відкриття на приміщенні школи пам’ятних дощок загиблим воїнам – афганцям.

У мітингу-реквіємі взяли участь голова районної ради Віктор Слободянюк, голова райдержадміністрації Юрій Слабчук, голова Вінницької  обласної спілки ветеранів війни в Афганістані Петро Кирилишин, голова  Козятинської міськрайонної спілки ветеранів війни в Афганістані Тетяна Драмарецька, секретар Самгородоцької  сільської ради Людмила Шевчук, заступник військового комісара Козятинського військового комісаріату, майор Георгій Липовецький, ветерани-афганці, громадськість села. 

Нажаль, неможливо передбачити, що готує доля, але для всіх, кого пов’язали афганські події, вона стала спільною на ціле десятиліття,  тільки шлях був у кожного свій.

Хвилиною мовчання присутні вшанували світлу пам’ять тих, хто віддав своє життя, увійшовши у безсмертя.

До присутніх звернувся голова районної ради Віктор Слободянюк:

- Дуже важливо зберегти пам’ять про тих, хто з честю виконав свій військовий та громадський обов’язок, - зазначив Віктор Миколайович. – Хочу вибачитись  імені від представників влади за те, що лише через 30 років після завершення афганської війни ми встановлюємо ці меморіальні дошки. Щиро дякую керівництву Козятинської міськрайонної спілки ветеранів війни в Афганістані за патріотичне виховання, ініціативність, небайдужість у питанні вшанування загиблих побратимів та роботу щодо правового та соціального захисту учасників бойових дій.

Почесне право відкрити меморіальні дошки пам’яті Олександра Чернипка та Олександра Сушка було надано  голові Вінницької  обласної спілки ветеранів війни в Афганістані – Кирилишину Петру Андрійовичу та голові  Козятинської міськрайонної спілки ветерані війни в Афганістані – Драмарецькій Тетяні Петрівні.

Протоієрей, благочинний Козятинського району православної  церкви  України Роман Масира освятив пам’ятні меморіальні дошки та провів панахиду за загиблими воїнами.

Тужливі пісні виконав вокальний гурт «Рестарт» Самгородоцької дитячої музичної школи.

Пам’ятні дошки знову і знову будь нагадувати учням школи, громаді про мужність, відвагу, честь людей, земляків,  які не шкодували свого життя заради миру і спокою на землі.

Цього дня в місті Козятині було відкрито пам’ятник загиблим у локальних війнах, який встановлено біля меморіалу «Вічний вогонь». На пам’ятнику, на якому зображено чорний тюльпан, викарбувані імена жителів Козятинщини, які загинули в афганській віні: це – Герасимчук Сергій, Гуменюк Андрій, Комар Сергій, Чернипко Олександр, Шумбар Віктор.

У заході взяв участь помічник голови районної ради Ігор Джус.

 

Довідково:Чернипко Олександр Васильвич був призваний до армії і проходив службу в  республіці Афганістан з 26 грудня 1983 року. З честю виконував обов’язок  воїна – інтернаціоналіста, мав чимало подяк від командування, а 25 квітня 1984 року рядовий Олександр Чернипко, загинув виконуючи бойове завдання, показавши стійкість та відвагу. За мужність був нагородженим орденом Червоної зірки, посмертно. Похований 2 травня 1984 року на сільському цвинтарі в с. Самгородок.

Капітан Сушко Олександр Миколайович - військовий льотчик. Проходив службу в республіці Афганістан. Немає подробиць останнього польоту Олександра Миколайовича, але суть в тому, що перестало битися ще одне молоде серце, а Україна недорахувалася свого сина. Його життя обірвалось 30 грудня 1983 року при виконанні свого військового обов’язку.     

                      

                      

                      

                      

                      

                      

                      

                      

                      

                      

 

Наразі ще не подано жодної петиції

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація