Пенсійна реформа

     Одним із напрямків пенсійної реформи в Україні Міжнародний валютний фонд пропонував підвищити пенсійний вік до 63+ років. Зараз пенсійний вік для чоловіків становить 60, для жінок — 57 років і 6 місяців, якщо немає інших пільг за віком. Йдеться, наприклад, про те, що 55-річні жінки з 30-ма роками трудового стажу мають право на дострокову пенсію. 

     Крім того, проект пенсійної реформи передбачає підвищення страхового стажу з 15 до 25 років. Поки що право на пенсію за віком мають ті, кому виповнилося 60 років. При цьому законодавство визначає, що ці особи повинні мати страховий стаж 15 років. 

     З 1 січня 2004 року для нарахування пенсії важливий лише страховий стаж. Від того часу трудова книжка перестала бути підтвердженням страхового стажу, оскільки роботодавець, до прикладу, може піти на хитрість і не сплачувати страхові внески, незважаючи на наявність запису в трудовій книжні. Зрозуміло, що цей період вже не буде враховуватись при нарахуванні пенсії.

     Розглянемо детальніше різницю між страховим та трудовим стажем. Трудовий стаж —це періоди офіційної роботи, які підтверджуються записами в трудовій книжці. Страховий стаж - це той період, за який ви, або хтось замість вас, наприклад, ваш роботодавець, сплачував страхові внески до Пенсійного фонду України. Сплатили – є стаж, не сплатили – стажу немає.

     Відповідно до запропонованої урядом реформи пенсійний вік залишається на рівні 60 років для людей, які матимуть страховий стаж 25 років. При цьому запроваджується гнучкий коридор пенсійного віку та можливості компенсації відсутнього страхового стажу: громадяни, яким не вистачає років стажу, щоб задовольнити вимогу стосовно мінімального стажу, матимуть можливість сплатити внески за відсутні роки (не більше 5 років).

     Через 10 років для оформлення пенсії в 60 років потрібно буде мати 35 років стажу, з яких 25 — страхового, заробленого з 1 липня 2000-го. За наявності стажу від 25 до 35 років пенсію призначать у 63 роки, при стажі від 15 до 25 років — у 65. А якщо стаж буде меншим 15 років, органи соцзахисту призначатимуть лише соціальну допомогу. І лише після 65 років. Щодо найближчого майбутнього, то від 1 січня 2018 року пенсію призначать у 60 років тим, хто має 25 років загального стажу, з яких 15 років — страхового, що буде враховуватись від 1 липня 2000-го до 1 січня 2018-го.

     Утім, треба зазначити, що 16 червня на засіданні Нацради реформ було висловлено пропозицію про перенесення підвищення мінімального страхового стажу 1 січня 2018 на 1 січня 2020 року, щоб дати громадянам можливість адаптуватися до змін. Водночас міністр соціальної політики заявив, що таке перенесення має бути погоджено з МВФ, і виступає проти цього.

      Порушують ваші права? Ви потребуєте допомоги в судах,  і не маєте грошей на адвоката  - звертайтеся в Козятинський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги, який працює з понеділка по п'ятницю з 09-00 до 18-00,  за адресою: м. Козятин, пров. Кондрацького, 1 А тел. (04342) 2-00-17, 2-02-07.

       Єдиний телефонний номер системи безоплатної правової допомоги 0-800-213-103 (безкоштовно зі стаціонарних та мобільних телефонів).

 

 

                                                                                                                                 Козятинський місцевий центр з надання БВПД

Наразі ще не подано жодної петиції

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація