Переводимо годинники на зимовий час

Традиційно в останню неділю жовтня в Україні відбувається перехід на зимовий час. У 2020 році годинники переводитимуть в ніч з 24 на 25 жовтня о 4 годині ранку.

Переведення годинників регламентується постановою Кабміну від 13.05.96 № 509 про порядок обчислення часу на території України. Стрілки годинника переводять двічі на рік. В останню неділю березня їх переводять на годину вперед, а в останню неділю жовтня – на годину назад.

Слід також зауважити, що на 25 жовтня в Україні заплановані місцеві вибори, тому варто уважно стежити за часом. Хоча більшість сучасних гаджетів запрограмовані на автоматичне переведення годинників.

Уперше переведення годинників на літній і зимовий час запровадили в 1981 році з метою економії. Сезонне переведення годинників здійснюють у багатьох країнах світу. Однак є країни, які вирішили відмовитись від сезонного переведення стрілок. Поки Україна переведення годинників здійснює, хоча законопроекти про скасування вже не раз вносилися на розгляд до Верховної Ради України, починаючи з 2012 року.

 Як адаптуватись?

  Попри те, що зимовий час дозволить українцям спати на годину довше, зміна режиму - все одно стрес для організму.

  У перші дні спеціалісти радять не планувати важливих справ і уникати сильних навантажень, щоб призвичаїтись до переведення годинників.

  Особливо обережними варто бути водіям та людям, які страждають на серцево-судинні захворювання.

Наразі ще не подано жодної петиції

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація