Підведено підсумки соціально-економічного розвитку району за 2017 рік

23 лютого відбулась колегія райдержадміністрації, на якій було підведено підсумки соціально-економічного розвитку Козятинського району за 2017 рік та визначено завдання і перспективи на 2018 рік.

У роботі колегії взяли участь голова обласної державної адміністрації Валерій Коровій, директор департаменту фінансів облдержадміністрації Микола Копачевський, голова районної ради Віктор Слободянюк, заступник голови ради Анатолій Задорожнюк, керівники силових структур району, начальники управлінь, відділів райдержадміністрації, керівники районних установ, організацій, сільські, селищні голови, представників засобів масової інформації.

На початку засідання присутні переглянули відеоролик «Вінниччина –2017. Від викликів до конкретних справ», в якому продемонстровано досягнення Вінницької області.

Присутні заслухали інформацію голови райдержадміністрації Олега Оркуши про виконання ряду завдань та заходів в економічній, соціально- гуманітарній сферах, у сфері природокористування та безпеки життєдіяльності людини і розвитку громадянського суспільства.

До зведеного бюджету Козятинського району за 2017 рік по загальному фонду з врахуванням дотацій та субвенцій надійшло 475,1 млн. грн., або 103,7% до річного уточненого плану. До плану 100,0% отримано базової, додаткової дотацій, освітню та медичну субвенції. Власних доходів загального фонду бюджету району отримано 115,4 млн. грн., виконання забезпечено на 122,7% до уточненого річного плану.

Протягом 2017 року було зареєстровано 165 фізичних осіб-підприємців та 14 юридичних осіб. Надходження до місцевого бюджету у 2017 році від суб’єктів малого підприємництва склали 40 млн.580,0 тис. грн.

Сільськогосподарські підприємства району в 2017 році отримали валовий збір зернових культур понад 247 тис. тонн із площі 36,9 тис. га при урожайності  68,8 ц/га. За 2017 рік агроформуваннями Козятинського району проведено розрахунки за оренду, відсоток нарахування орендної плати від грошової оцінки вартості орендованих земель становить від 8% до 12%.

Протягом 2017 року в Козятинському  районі бюджетними установами з використанням системи ProZorro проведено 213 електронних закупівель на суму 40 млн. 326 тис. грн., при цьому досягнуто економію бюджетних коштів в сумі 1 млн. 366 тис.грн.

Наголошено також на основних проблемах, які потребують вирішення:

- високий рівень енергозатратності у закладах соціальної сфери;

- стан дорожнього покриття;

- протягом декількох років не укладено тимчасові договори на пасажирські перевезення;

- кадрове та матеріально-технічне забезпечення закладів охорони здоров’я первинного рівня;

- відсутність якісного цілодобового водопостачання в домогосподарствах населених пунктів району;

- негативна екологічна ситуація населених пунктів району, забруднення навколишнього середовища твердими та рідкими побутовими відходами.

За підсумками засідання доповідь було взято до відома.

В.о. головного лікаря КУ «Козятинський районний центр первинної медико-санітарної допомоги» Валентина Лобченко поінформувала з питань реформування первинної медицини на Козятинщині.

У 2017 р. комунальна установа надала послуги 65 952 особам. До складу центру входить 14 амбулаторій, 3 ФАПи, 50 ФП та 5 пунктів тимчасового базування. У минулому році була відкрита амбулаторія в с. Жежелів.

Валентина Петрівна зазначила, що по програмі «Доступні ліки» за звітний період забезпечено ліками 17 599 пацієнтів, використано  30 452 пільгових  рецепти на суму 1 млн 387,7 тис. грн., що є одним із найкращих показників в області.

В минулому році була проведена значна робота щодо підготовки по реформуванню медичної галузі. Станом на 01.01.2018 рік центр має можливість забезпечити усіх лікарів автоматизованим робочим місцем, але згідно діючого табеля оснащення є додаткова потреба у комп’ютерах для середніх медичних працівників.До мережі Internet підключені усі амбулаторії.

Основним завданням на I півріччя 2018 року для закладу є реорганізація комунальної установи в комунальне некомерційне підприємство, що є обов’язковою умовою для укладання договору, а пацієнти, у свою чергу, мають обрати лікаря та підписати з ним декларацію.

За словами Валентини Лобченко однією із найболючіших на сьогодні є проблема із приміщенням для самого центру, який наразі розміщується в приміщенні стоматполіклініки, а також для амбулаторії №1, яка знаходиться в непридатній для використання будівлі.

Підвів підсумки засідання  голова облдержадміністрації Валерій Коровій, детально зупинившись на викликах, які ставлять сучасні реформи децентралізації, медичної сфери, освіти, відзначив досягнення в аграрній сфері та збереження цукрозаводу.

Валерій Коровій наголосив: «Епіцентр освіти – якість знань. Має робитися все для того, щоб якість освіти була високою, учителі оцінювали об’єктивно, а школярі з сільської місцевості мали «конкурентні» знання, що дасть можливість поступати до вузів нарівні з учнями міських шкіл».

Голова облдержадміністрації підкреслив, що принципово важливим є крок за кроком будувати елемент внутрішньорайонного патріотизму, консолідувати зусилля задля розвитку району, поменше перейматись політичними речами та звертати увагу на те, що об’єднує. Подякував усім, хто докладає свою працю для розбудови регіону, а також зазначив, що Козятинщина має великий потенціал і за багатьма показниками є серед лідерів Вінниччини.

                                                 

                                                 

                                                 

Наразі ще не подано жодної петиції

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація