Питання котельні №9 винесено на розгляд комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій

6 лютого 2020 року відбулось засідання районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, участь в якому взяв голова районної ради Віктор Слободянюк та заступник голови райдержадміністрації Ігор Булавський.

На порядку денному – питання про забезпечення норм та правил пожежної і екологічної безпеки на території Козятинської ЦРЛ біля котельні №9.

31 січня було проведено виїзне засідання і члени комісії зафіксували факт порушення правил пожежної безпеки: «паливо» звалено на купу, немає протипожежних розривів до трансформаторної підстанції та газорозподільного пункту, які розташовані поряд з котельнею,  відсутня огорожа. Комісією зафіксовано порушення ряду пунктів ДБН.

Голова ради Віктор Слободянюк наголосив, що питання котельні №9 залишається невирішеним вже тривалий час, повторюючись кожного опалювального сезону: «На порозі укладення договору з НСЗУ районній лікарні потрібно виконати ряд вимог, в тому числі провести благоустрій території. На даний час котельня жахає своїм зовнішнім виглядом та безладом навколо. Тож ситуація вимагає термінового вжиття заходів та реальних кроків від служб, які мають відповідні повноваження».

Заступник начальника Козятинського відділення поліції В’ячеслав Сушко повідомив, що компетенція поліції окреслюється ст.255 кодексу України про адміністративні правопорушення, згідно якої до адміністративної відповідальності будуть притягнуті відповідальні посадові особи, а складений адмінпротокол буде направлений органу місцевого самоврядування, тобто міській владі, та розглянутий на засіданні виконавчого комітету. Штрафні санкції від 20 до 80 неоподаткованих мінімумів.

Коментарі також надали представники районного сектору ДСНС та Держпродспоживслужби.

Ігор Лівшиць поінформував, що пальне постачається з Вінницького олієжиркомбінату, а всі документи щодо його сертифікованості знаходяться  в  міському управлінні ЖКГ; погодився, що безлад, який панує навколо котельні, є неприпустимим. Наголосив, що рівень підготовки районної лікарні до опалювального сезону є практично бездоганним. Зазначив, що все озвучене в ході засідання комісії доведе до відома власника та балансоутримувача.

Головний лікар ЦРЛ Олександр Кравчук наголосив, що міське керівництво з даної ситуації має вигоду і перевищує службові повноваження, адже не зважаючи на всі скарги, продовжується співпраця з тим же теплопостачальником. З початку року без попереджень змінюється тариф у розпал опалювального сезону без обґрунтування.

Олександр Миколайович наголосив, що котельня розташована на території соціального об’єкту, де знаходяться хворі люди, які дихають шкідливими викидами, а це - катастрофічне порушення санітарних норм. Зі сторони дитячого відділення лежать гори попелу, з іншої сторони – сміття. Важковаговим транспортом пошкоджено асфальт, люки, будівлю кухні. Хто дозволив згідно техніки безпеки його пересування територією лікарні, де ходять пацієнти і персонал? (Варто нагадати, що під час візиту голови ОДА Владислава Скальського міський голова запевнив його, що на територію лікарні транспорт не заїжджає, але заїзд транспорту зафіксовано на фото і відео). Вніс пропозицію направити документи по даній справі в обласну прокуратуру.

Віктор Слободянюк наголосив на необхідності встановлення обмежуючих знаків, які не дозволять важковаговому транспорту заїжджати на територію лікарні.

За підсумками засідання прийнято рішення:

1. З метою забезпечення норм  і правил пожежної, екологічної  безпеки на території КП  «Козятинська центральна районна лікарня Козятинської районної ради» біля  котельні №9 м. Козятин доручити:

1.1 ТОВ «ВІННИЦЯ-ТЕПЛОЕНЕРГО»  забезпечити зберігання пожежонебезпечних  матеріалів біля котельні №9 м. Козятин Вінницької області на відстані не менше 15 м. від інших споруд, забезпечити захист території  КП  «Козятинська центральна районна лікарня Козятинської районної ради» від запилення та забруднення внаслідок роботи котельні №9, заборонити рух великовагового транспорту до котельні №9.

1.2 КП  «Козятинська центральна районна лікарня Козятинської районної ради» провести обмежувальні заходи стосовно руху великовагового транспорту до котельні №9 шляхом встановлення шлагбауму та відповідних дорожніх знаків.

2. Звернутись в ГУ Держпродспоживслужби у Вінницькій області з проханням доручити управлінню Держпродспоживслужби у Козятинському районі виконувати періодичний контроль за дотриманням санітарного законодавства на території котельні №9 м. Козятин.

3.Звернутись в ГУ ДСНС у Вінницькій області з проханням доручити районному сектору  ГУ ДСНС у Вінницькій області виконувати періодичний контроль за дотриманням норм пожежної безпеки при експлуатації котельні №9 м. Козятин.

4. Звернутись в Департамент архітектурно-будівельної інспекції у Вінницькій області з проханням перевірити проектне рішення на встановлення димової труби біля котельні №9 м. Козятин в частині погодження проекту із власниками підземних інженерних мереж, які проходять в районі її встановлення.

5. Звернутись в  Державну екологічну інспекцію у Вінницькій області з проханням перевірити відповідність палива, яке використовується в котельні № 9.

 

На вжиття заходів надано термін – 1 тиждень.

Наразі ще не подано жодної петиції

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація