Питання оздоровлення дітей, проблеми медичної та освітньої галузей району – основні теми Координаційної ради

5 червня на базі РК ЗОВ «Пролісок», що в с.Йосипівка, під головуванням очільника районної ради Віктора Слободянюка відбулось засідання Координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові Козятинської районної ради. Участь у засіданні взяли голови сільських рад, керівники комунальних установ, начальник відділу освіти. На нараду був запрошений і перший заступник голови адміністрації, але не з’явився і уповноважених осіб не прислав. 

На порядок денний, як завжди, виносились актуальні питання життєдіяльності Козятинського району.

Присутні заслухали директора КП «Козятинський районний медичний центр первинної-медико санітарної допомоги» Валентину Лобченко. Перш за все Валентина Петрівна подякувала керівництву районної ради за сприяння у  поданні документів до Національної служби здоров’я, що стало можливим завдяки проведенню позачергової сесії. Зокрема від НСЗУ надійшла відповідь про успішне подання заявки .

Щодо проблематики в роботі установи, то основне питання, яке потребує вирішення, за словами керівника – це співфінансування ФАПів та ФП з місцевих бюджетів. Дана умова є обов’язковою для проведення ліцензування.

На даний час Козятинський РМЦ ПМСД не має необхідних 577 тис.грн. для підписання угоди з медичною інформаційною системою. Ці кошти передбачені для забезпечення одиницею інформаційної системи лише лікарів та реєстраторів, без врахування медичних сестер, оскільки сума в такому випадку була б значно більша.

У зв’язку з відсутністю земельної ділянки по Білопільській дільниці виникла проблема в питанні будівництва амбулаторії, для чого з державного бюджету планується виділення 8 млн.грн. за умови співфінансування з районного бюджету у розмірі  20% від загальної вартості проекту.  За словами Валентини Лобченко, на даний час земля зареєстрована за міським споживчим товариством. Перереєстрацією земельної ділянки мала займатись райдержадміністрація, але цього не було зроблено.

Варто зазначити, що районною радою було докладено максимум зусиль, аби будівництво Білопільської амбулаторії стало можливим. Тож, хотілось би, щоб райдержадміністрація нарешті «повернулась обличчям» до жителів району і показала свою діяльність на благо громад Козятинщини не словом, а ділом.

На завершення Валентина Петрівна звернулась з проханням до сільських голів сприяти у виконанні вимог РЕМу щодо виготовлення технічних паспортів на право власності на орендовані установою приміщення.

Поділився наболілим і головний лікар Козятинської ЦРЛ Олександр Кравчук, зазначивши, що наразі в закладі відсутні кошти для лікування соціально незахищених верств, проведення вакцинації населення.

При тому, що закладом надаються медичні послуги як жителям району, так і міста, чомусь не піднімається питання передачі в достатньому обсязі субвенції на обслуговування міського населення.

Олександр Миколайович відзначає, що у зв’язку з недостатнім фінансуванням та безхазяйським підходом не проводиться належним чином підготовка до осінньо-зимового періоду, з цієї ж причини не розпочинаються ремонтні роботи в дитячому відділенні, заборгованість по заробітній платі складає 1 млн.100 тис.грн.:«Ще не було жодного такого року, щоб не проводилось фінансування основних видатків». Головний лікар Козятинської ЦРЛ наголошує, що час виробити загальну стратегію розвитку районної лікарні.

Директор РК ЗОВ «Пролісок» Олександр Бортник звернув увагу присутніх, що на 15 червня заплановано відкриття І табірної зміни, але до цього часу кошти на оздоровлення дітей, а це близько 500 тис.грн., так і не виділено, відповідно немає змоги проводити набір бажаючих відпочити у таборі. Тож яким чином розпочинати оздоровлю вальний сезон – невідомо.

Голова районної ради Віктор Слободянюк зауважив, що дане питання піднімалось на нещодавньому засіданні бюджетної комісії, де перший заступник голови райдержадміністрації запропонував відтермінувати початок І зміни на 2 тижні, і це замість того, щоб внести пропозицію щодо розподілу коштів та докласти усіх зусиль для забезпечення функціонування табору.

Присутні заслухали начальника відділу освіти Аліни Діденко, яка подякувала сільським головам за передачу цільових субвенцій для проведення у школах ремонтних робіт та покращення матеріально –технічної бази. Розповіла про підготовку приміщень для перших класів в рамках «Нової української школи», зазначивши, що найближчим часом будуть оголошені тендери на закупівлю необхідного устаткування. Однією з серйозних проблем галузі Аліна Анатоліївна відзначає нестачу коштів на виплату заробітної плати техперсоналу навчальних закладів у розмірі близько 3 млн.грн. до кінця року

За словами начальника відділу освіти коштів на стаціонарне оздоровлення немає. При цьому є заявки на оздоровлення діток незахищених категорій, які щороку незмінно оздоровлюються у «Проліску». Тож як бути в ситуації, коли набравши першу табірну зміну в останній день доведеться повідомляти про її перенесення…

Помічник голови районної ради Ігор Джус наголосив, що табір є комунальною установою районної ради, але делеговані повноваження на координацію діяльності з оздоровлення дітей, оперативне реагування і управління закладом покладені на райдержадміністрацію, яка б і мала шукати шляхи виходу із даної ситуації.

Підсумовуючи засідання, голова районної ради Віктор Слободянюк запропонував оформити протокольне звернення до керівництва районної державної адміністрації про вимогу щодо  внесення пропозиції від райдержадміністрації по розподілу вільного залишку районного бюджету на першочергові потреби. Якщо ж дане питання не буде вирішено, провести зібрання активу району із обговоренням подальшої життєдіяльності району. Дана пропозиція була одноголосно підтримана очільниками територіальних громад.

                                  

                                 

                                 

                                                          

                                                 

                             

                             

                             

                              

 

Наразі ще не подано жодної петиції

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація