«Подвиг народних месників безсмертний» - На Козятинщині відзначили День партизанської слави

Партизанський рух у роки Другої світової війни був масовим виявом високого патріотизму сотень тисяч добровольців, самовіддана боротьба яких за свободу вважається одним із важливих чинників перемоги над ворогом. Дії партизанських загонів та підпільних нанесли непоправні втрати боєздатності противника та наблизили перемогу над фашистами та їхніми союзниками. Супротив мирного населення окупаційному режиму був реакцією на нещадний терор, масові вбивства, геноцид єврейського населення, вивезення молоді до Німеччини на примусові роботи.

Напередодні відзначення Дня партизанської слави на Козятинщині було вшановано пам’ять учасників партизанського руху часів Другої світової війни покладанням квітів та вінків до пам’ятника членам підпільної групи «Залізничник» Г. М. Кондрацькому та І. І. Сербіну, а також до пам’ятника, встановленого на місці масових розстрілів бійців Червоної Армії та військово-морського флоту, партизанів, мирних жителів в Талимонівському Яру, в якому, згідно історичних даних, поховано близько 9 тис. людей із 6 районів.

Участь у заходах взяли керуючий справами виконавчого апарату районної ради Анатолій Колісний, керівник апарату райдержадміністрації Юрій Студоляк, учасник партизанського руху з с. Дубові Махаринці Василь Копійко, члени районної та міської ветеранських організацій, представники с.Гопчиця Погребищанського району, громадськість.

У своїх виступах учасники зібрання наголосили, що необхідно завжди пам’ятати про тих героїв, які доклавши надлюдських зусиль зупинили ворога, про тих, хто не повернувся з війни, про мільйони життів, які були назавжди скалічені, адже хто не знає свого минулого, той не має права на майбутнє.

Також перед присутніми виступили представники с.Гопчиця - директор музею історії села Михайло Петренко та племінник керівника підпільної організації села Василь Лавренчук, які розповіли, що в Талимонівському Яру поховано 10 їхніх односельчан.

За мужність, звитягу, патріотизм, непохитну волю, вагомий особистий внесок у розвиток ветеранського руху в Україні  учаснику підпільно - партизанського руху Василю Копійко вручено Почесну грамоту обласної державної адміністрації та обласної Ради, Грамоту Козятинської районної ради.

Хвилиною мовчання вшанували усіх, хто віддав своє життя за мир і спокій на рідній Батьківщині.

                       

                       

                       

                       

                       

                                                           

                       

                        

                                     

Наразі ще не подано жодної петиції

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація