Покладання квітів до пам’ятного знаку героям-підпільникам Івану Сєрбіну та Григорію Кондрацькому

3 1 січня 2017 року минає 75 років з дня страти фашистами членів підпільної організації "Залізничник" Івана Сєрбіна та Григорія Кондрацького.

Вшановуючи невмирущий подвиг патріотів-залізничників, які самовіддано боролися проти фашистсько-нацистської навали, заступник голови районної ради Анатолій Задорожнюк, керуючий справами апарату ради Анатолій Колісний, керівники управлінь та відділів райдержадміністрації, представники міської влади, громадськість поклали вінки та квіти до пам’ятного знаку, встановленому на центральній площі м. Козятина.

Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять загиблих героїв.

Жодне покоління не повинне забути подвиг тих, хто став для нас взірцем витримки та мужності, віри та відданості, незламності духу у боротьбі з нацистськими загарбниками.

 

Довідково.Члени підпільної організації «Залізничник» в часи окупації запобігали вивезенню молоді, худоби, зернових до Німеччини, визволяли з ешелонів військовополонених, лікували їх, переховували з подальшим працевлаштуванням. Підпільники добували розвіддані, організовували диверсії на залізниці, в селах району та за його межами. Ними були знищені найжорстокіші офіцери, коменданти, поліцаї, старости.

Активна діяльність організації значно підривала сили нацистів, тож згодом розпочалась робота по виявленню підпільників. Проводилися жорстокі допити та катування. В результаті доносу було арештовано начальника паровозного депо Івана Івановича Сєрбіна та спеціаліста-електромеханіка дистанції сигналізації і  зв’язку Григорія Михайловича Кондрацького. 31 січня 1942 року патріотів-залізничників було привселюдно страчено на центральній площі міста. Свідками цього жахливого видовища було зігнане силоміць населення з окремних сіл та міста, в тому числі, вагітна другою дитиною дружина Сєрбіна. Сьогодні на цьому місці встановлено обеліск.

                                                            

                                                            

                                                            

                                                            

                                                            

                                                                                 

                                                                               

                                              Підпільник Григорій Михайлович Кондрацький           Підпільник Іван Іванович Сєрбін

                                         

Наразі ще не подано жодної петиції

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація