Поняття «страховий» та «трудовий» стаж: спільне та відмінне

Чи є між ними різниця? Різниця є. Нажаль ці поняття українці часто плутають і не розуміють, чим відрізняється страховий стаж від трудового.
Отже, спробуємо роз’яснити різницю.
Трудовий стаж - це періоди офіційної роботи, які підтверджуються записами в трудовій книжці.
Страховий стаж - це той період, за який ви, або хтось замість вас, наприклад ваш роботодавець, сплачував страхові внески до Пенсійного фонду України. Сплатили – є стаж, не сплатили – стажу немає.
А тепер запам’ятайте! З 1 січня 2004 року для нарахування пенсії важливий лише страховий стаж!
Увесь трудовий стаж, який був у людини до 2004 року, автоматично перетворився у страховий стаж. Фактично за цей період трудовий перейменували у страховий. Після 2004 року людина повинна заробляти саме страховий стаж і робити це в єдиний спосіб – сплачувати страхові внески.
Тобто, починаючи з 1 січня 2004 року, трудова книжка не є підтвердженням страхового стажу. Ваш роботодавець може піти на хитрість і не сплачувати страхові внески. Тобто запис в трудовій книжці є, а страховий стаж не іде і цей період вже не буде враховуватись при нарахуванні пенсії.
Як же перевірити, чи нараховується вам страховий стаж?
Дуже просто! Всі дані про страховий стаж, починаючи з липня 2000 року, містяться в системі персоніфікованого обліку. Ви можете отримати ці дані такими способами:
Перший спосіб. Прийти до будь-якого відділення Пенсійного фонду України з паспортом та ідентифікаційним кодом. Якщо маєте при собі ці два документи, фахівці за декілька хвилин видрукують вам дані з бази персоніфікованого обліку. Згідно з ними ви зможете перевірити, яку вам нараховували зарплату, скільки за вас сплачували соціального внеску та скільки днів страхового стажу вам зараховано за той чи інший місяць. Якщо у потрібних графах нулі, це тривожний сигнал. Роботодавець щось робить не так.
Другий спосіб. Якщо ви маєте вдома комп’ютер. Можна зареєструватись на електронному порталі Пенсійного фонду України www.portal.pfu.gov.ua, і кожного місяця, не виходячи з дому, перевіряти чи зарахували вам страховий стаж або підписатися на СМС - розсилку Пенсійного фонду України.

Наразі ще не подано жодної петиції

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація