Працівники галузі культури Козятинщини відзначили професійне свято

7 листопада відбулись районні урочистості з нагоди відзначення Всеукраїнського дня працівників культури та аматорів народного мистецтва.

Участь у заході взяли представники влади, працівники та ветерани галузі.

Духовність і мистецтво – це два крила одного птаха, який називається - національна культура, а працівники культури є її хранителями. Бо саме вони своєю щоденною працею примножують та зберігають правічні звичаї і традиції українців, щоб кожен бажаючий міг припасти спраглими вустами до цілющих джерел народної творчості.

Професійне свято - це своєрідний підсумок зробленоготадосягнутого. На сьогоднішній день 89 закладів культури успішно творять на культурній ниві Козятинщини. А це – 2 музеї, 2 дитячі музичні школи, 37 бібліотек та 48 клубних установ разом з Глуховецьким ОТГ. В 18 бібліотеках району працює інтернет.

За вагомі творчі досягнення одинадцять аматорських колективів в районі носять почесне звання «народний» і «зразковий», подільські традиційні ремесла зберігають і відтворюють понад 140 талановитих майстрів декоративно – ужиткового мистецтва.

Цього року аматорські колективи, окремі виконавці та майстри народних промислів приймали участь у 23-х обласних, 7-ми Всеукраїнських та 5-ти міжнародних культурно-мистецьких проектах де 22 рази ставали переможцями.

В обласному конкурсі серед клубних установ у сільській місцевості виборов ІІ-ге місце Махнівський сільський клуб (завідуючий клубом Олександр Бонюк). У міжнародному фестивалі краян (м. Прага) чеський народний фольклорно-етнографічний ансамбль «Студанка» (с. Миколаївка) завоював перше місце.

Днями інструментальний гурт «Рестарт» Самгородоцької ДМШ повернувся з Чехії, де на міжнародному фестивалі «Альфа Фест»   (м. Прага)  здобув  Гран-Прі.

Багато різних культурно-мистецьких заходів проводять працівники культури Козятинщини. Та найяскравішою сторінкою в культурному житті району стало цьогорічне обласне свято обрядових хлібів та дідухів «Народу вічний оберіг», відбувалося воно на території КЗ «Музей Хліба в селі Білопілля». Створювали гарний настрій всім присутнім аматорські колективи та майстри народної творчості територіальних громад району та Глуховецького ОТГ.

З вітальним словом до присутніх звернувся керуючий справами виконавчого апарату районної ради Анатолій Колісний та заступник голови райдержадміністрації Ігор Булавський.

-  Ваша місія — одна з найпрекрасніших. Ви даруєте нам незабутні хвилини радості спілкування зі святом мистецтва, — зауважив Анатолій Колісний. — Завдяки вашій плідній праці та силі духу, професійна культура рясно родить вагомими духовними здобутками. Ви гідно презентуєте самобутнє мистецтво нашого району, не тільки в області, а й за її межами. Тож за дорученням голови районної ради, від імені депутатського корпусу зичу вам творчих успіхів і злетів, здоров’я, злагоди, благополуччя та миру вам і вашим родинам.

За   вагомий внесок у розвиток національної культури, збереження, примноження народних традицій і звичаїв та з нагоди професійного свята Всеукраїнського дня працівників культури та майстрів народного мистецтва   Грамотами  Козятинської районної державної адміністрації та Козятинської районної ради нагороджено наступних працівників та вручено подарунки:

Фещук Людмилу Леонідівну – завідуючу дитячою районною бібліотекою, якій вона присвятила 39 років свого життя;

Лановик Ларису Ярославівну – заслуженого працівника культури України, керівника чеського народного фольклорно-етнографічного ансамблю «Студанка» Миколаївського сільського будинку культури;

Мар’янчик Тетяну Олександрівну – директора КЗ «Козятинський районний будинок культури» Козятинської районної ради, 30 років працює в галузі культури;

Котовського Віталія Юзефовича – директора Козятинського сільського будинку культури.

Виконуючи доручення народного депутата України Петра Юрчишина, його помічник Лілія Крилова привітала працівників культурно-мистецької ниви, які присвятили себе благородній справі - зберігати, розвивати і відтворювати безцінні духовні скарби українського народу. Від щирого серця побажала натхнення в роботі та висловила вдячність за неоціненний внесок у розвиток культури району, вручила найкращим працівникам галузі Подяки Верховної Ради України та грошові винагороди.

Привітав колег зі святом начальник відділу культури та туризму райдержадміністрації, диригент великого мистецького творчого колективу працівників культури Козятинщини Володимир Воронов, зазначивши, що аматорське мистецтво у всі часи було справжнім, щирим і непідробним: «Зберігаючи і примножуючи творчі традиції  народу, ви виконуєте дуже важливу і почесну місію утвердження та зміцнення етнічної неповторності. Нехай і надалі ваші, творчістю запалені серця гріють душі та приносять радість глядачам».

Низку подяк та грамот від відділу вручено найкращим працівникам галузі культури.

Зі словами вітань звернулась голова районної організації профспілки працівників культури  Тетяна Ліпчинська.

Справжня феєрія музики, пісні та слова заполонила душу глядачів. Адже немає щирішої аудиторії, як колеги по роботі. Гості та присутні мали змогу насолодитись чудовими музичними композиціями у виконанні творчих колективів та окремих виконавців із усього району.

                 

                 

                 

                 

                

                

                

                

                

               

                

                

                

                

                

               

               

              

                 

Наразі ще не подано жодної петиції

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація