Правові аспекти проїзду дитини в поїзді

Майбутня подорож на поїзді з дітьми багатьох батьків ставить у глухий кут: які документи необхідні, чи варто купувати квиток на дитину і з якого віку оплачувати проїзд.

До скількох років можна безкоштовно їздити дітям на поїзді, коли потрібен дитячий квиток?

Діти до 6 років перевозяться безкоштовно, але якщо пасажир перевозить двох і більше дітей, то право безкоштовного проїзду має лише одна, а для решти необхідно придбати квитки, на який діє знижка 75% вартості квитка дорослого пасажира. Враховуйте той факт, що  дитині не надається окреме місце і їхати доведеться на одній полиці.

Пасажири, які планують свої подорожі залізничним транспортом із дітьми до 14 років, про обов’язковість наявності оригіналів документів, які підтверджують вік дитини, для уникнення непорозумінь під час поїздки залізничним транспортом.

Пасажир, який перевозить дитину до 14 років, повинен мати оригінал документа, який підтверджує вік дитини, і надавати його особам, які контролюють, під час посадки в поїзд та на шляху прямування. Про це зазначено у пп. 2.28, 2.29 «Правил перевезень пасажирів, багажу, вантажобагажу та пошти залізничним транспортом України».

Зокрема, у п. 2.28. зазначено, що «діти до 14 років допускаються до перевезення в пасажирських поїздах тільки в супроводі дорослих», а у п.2.29. сказано, що «пасажир, який перевозить дитину до 14 років, повинен мати оригінал документа, який підтверджує вік дитини, і надавати його особам, які контролюють, під час посадки в поїзд та на шляху прямування».

Зокрема, у п 2.31 вказано, що «дитина до 6 років, якщо вона не займає окремого місця, перевозиться з дорослим пасажиром безплатно без придбання поїзного документа».

У п.2.32 зазначено, що «при прямуванні з одним дорослим пасажиром більше однієї дитини до 6 років пасажир повинен додатково придбати дитячий проїзний документ на кожне місце, займане дітьми». Якщо супровідник бажає мати окреме місце для кожної дитини, то , згідно з п.2.33 «перевезення дитини від 6 до 14 років та дитини віком до 6 років, для якої супровідник бажає мати окреме місце, здійснюється за дитячими проїзними документами»

Провідник повинен перевірити наявність проїзних документів та інших супровідних, у тому числі і наявність оригіналу документа, який підтверджує вік дитини, найперше при посадці пасажирів у поїзд.

Чи потрібна довіреність дитини в поїзді?

Головне, що  потрібно мати з собою – це документ , що засвідчує особу супроводжуючого і свідоцтво про народження самої дитини.

У разі, якщо дитина виїжджає за кордон, то батькам обов’язково потрібно відвідати нотаріуса і оформити на супроводжуючого нотаріально завірений дозвіл, де потрібно детально вказати дані про дитину та супроводжуючого  – всю потрібну інформаціюВам допоможе заповнити нотаріус.

За додатковою інформацією та консультаціями просимо звертатись до:

Козятинського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги:             

 м. Козятин,  пров. Кондрацького, 1А,

тел.:(04342) 2-00-17; 2-02-07  

 

Аліна Бондарчук  - головний спеціаліст відділу правопросвітництва та взаємодії із суб’єктанадання безоплатної первинної правової допомоги    

 

Наразі ще не подано жодної петиції

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація