Прийнято районний бюджет на 2019 рік

На засіданні 27 позачергової сесії, яка відбулась 21 грудня,було затверджено головний фінансовий документ району – бюджет на 2019 рік.

Депутати заслухали доповідь начальника фінансового управління райдержадміністрації Світлани Вельгус, яка інформуючи по проекту районного бюджету на 2019 рік, зазначила, що доходи районного бюджету на затверджено в загальній сумі 345989,6 тис.грн, і по видатках – 346009,1 тис.грн. Обсяг бюджету в порівнянні з минулим роком зменшився по показниках майже на 27 млн., оскільки зменшуються надходження коштів з державного бюджету на соціальний захист, перерахунки по пільгах і субсидіях.

Власні надходження в порівнянні з минулим роком збільшились на 10 млн. і складають близько 64 млн грн., значна частина з яких спрямовується на виплату зарплати та енергоносіїв. За словами Світлани Вельгус, негатив бюджету полягає в тому, що всі кошти концентруються лише на захищених статтях, відповідно немає бюджету розвитку. Але головний фінансист зауважила, що впродовж року на розвиток району будуть спрямовані вільні залишки за рахунок перехідних коштів.

В розрахункових показниках бюджетних запитів враховано мінімальну заробітну плату: з 1 січня — 4173 грн. та розмір першого посадового тарифного розряду Єдиної тарифної сітки  1921 грн. 

В 2019 році продовжують фінансуватись галузі медицини,освіти. Надходять кошти з державного бюджету освітянської субвенції більше на 8,3 млн.грн. ніж в минулому році, медичної – на 1,7 млн більше.

По закладах освіти передбачено фінансування у розмірі 134193,5тис. грн. Надходить освітянська субвенція на виплату заробітної плати педагогічним працівникам, технічний персонал та решта витрат фінансуватимуться з районного бюджету. За рахунок коштів районного бюджету здійснюватиметься підвіз учнів, утримуватимуться шкільні автобуси, харчування пільгових категорій дітей, учні 1-4 класів, утримуватимуться дошкільні заклади, підвідомчі установи.

По галузі культури фінансуватиметься вся сітка закладів, а по 17 сільських радах відповідно їх звернень передаються цільові кошти по загальному фонду на суму 3170,9 тс.грн. на фінансування сільських закладів культури. На утримання центральної районної бібліотеки передбачено 660 тис.грн. на І півріччя.

Медична субвенція в 2019 році передається лише на заклади вторинної медицини, оскільки первинка з 1 липня знаходиться на утриманні НСЗУ. Кошти закладено на утримання ЦРЛ та стоматполілініки. Вельгус С.Ц. зазначила, що з міського бюджету коштів поки що не отримано, однак будуть вестись перемовини в даному напрямку. По первинній медицині закладено кошти на оплату комунальних послуг та енергоносіїв сільських закладів охорони здоров’я, пільгових пенсій та пільгових медикаментів.

В наступному році продовжуватимуть фінансуватись ряд районних програм. Також закладено 700 тис.грн. закладено на розвиток громад для співфінасування участі в конкурсах та 500 тис.грн. на співфінансування ремонту доріг.

Проект бюджету депутати спочатку проголосували за основу, а потім начальник фінансового управління Світлана Вельгус озвучила зміни. Було закладено кошти під прийняті на попередній сесії програми:

- на районну цільову програму роботи з обдарованою молоддю на 2018-2022 роки - 40 тис.грн.;

 - на цільову соціальну програму розвитку  фізичної культури і спорту у Козятинському районі  на 2019-2020 роки - 265 тис.грн.;

- на районну Комплексну програму соціального захисту  населення Козятинського району на 2019-2023 роки – майже  447 тис.грн.;

- на програму дороговартісного лікування «Надія» - 196 тис.грн.;

- на фонд депутата – 356 тис.грн.

Районний бюджет було прийнято одноголосно.

                                                

Наразі ще не подано жодної петиції

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація