Про діяльність медико-соціальних відділень, роботу ФАПів, ремонт доріг йшлося на засіданні Координаційної ради

27 червня під головуванням очільника районної ради Віктора Слободянюка відбулось засідання Координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові Козятинської районної ради. Участь у засіданні взяли голови сільських, селищних рад, представники комунальних установ.

На порядок денний виносились актуальні питання життєдіяльності Козятинського району.

Нараду розпочали з обговорення роботи медико-соціальних відділень терцентру у Махнівці та Самгородку. Директор терцентру Василь Матвійчук зазначив, що відділення мають ліцензії та необхідне медичне устаткування. Завершується тендер для придбання з державного бюджету двох автомобілів, які використовуватимуться для транспортування підопічних терцентру. Наразі фінансування даних закладів здійснюється відповідно розробленого механізму з районного та сільських бюджетів. Кошти сільські ради перераховують пропорційно кількості населення. Василь Григорович довів до відома присутніх, що є проблема недофінансування Самгородоцького медико-соціального відділення та закликав сільські ради-боржники перерахувати необхідні суми.

Далі говорили про функціонування ФАПів в районі. Заступник головного лікаря районного ЦПМСД Олександра Ковальчук подякувала сільським головам за тісну співпрацю з Центром. А також зауважила, що лише завдяки спільним зусиллям районної влади та сільських рад вдається забезпечувати роботу сімейної медицини. Повідомила, що станом на 25.06.2019 на фінансування ФАПів і ФП було затверджено на рік кошти в сумі 4 млн.135 тис. 292 грн. Надійшло коштів в сумі 2 млн. 517 тис.132 грн. Всі сільські ради, крім Журбинецької та Миколаївської заключили договори на утримання ФАПів до кінця року.

Олександра Ковальчук звернулась із проханням до тих сільських рад, якими було прийнято рішення утримувати Махнівський рентген-кабінет, перерахувати відповідні субвенції.

Болючим наразі є кадрове питання - на багатьох ФАПах є потреба у кадрах середнього медичного персоналу.

Сільські голови висловили прохання погоджувати відпустки лікарів на ФАПах із сільськими радами.

Про діяльність Козятинської ЦРЛ та готовність закладів охорони здоров’я вторинного рівня до співпраці з  НСЗУ з 01.01.2020 розповіла заступник головного лікаря ЦРЛ  з дитинства та пологової допомоги, голова профкому Надія Станіславчук. Зокрема найголовнішою на даний час залишається проблема нестачі коштів для виплати зарплати персоналу. За словами Надії Миколаївни у цьому році вперше за час її роботи співробітники не отримали премій до Дня медичного працівника, оскільки лікарня профспілковій організації не сплатила внески. Скрутна ситуація із фінансуванням закладу склалась у зв’язку з тим, що міська влада із 17 млн. державної медичної субвенції, яку мала отримати Козятинська ЦРЛ на обслуговування міського населення, передала лише близько 4 млн., 300 тис. отримала районна стоматполіклініка, решта була спрямована на міську лікарню. Заступник головного лікаря висловила вдячність аграріям, які допомагають закладу.

Вирішення потребує також питання опалення та встановлення нової котельні, адже стара котельня, яка перебуває на балансі міста, не забезпечує необхідний температурний режим.

З 1 липня відповідно до медичної реформи поліклініка мала почати співпрацю з Національною службою здоров’я, але через недоукомлектацію робочими місцями для лікарів це не вдалось зробити.

Голова районної ради Віктор Слободянюк наголосив, що обов’язково потрібно провести ремонт дитячого відділення та винайти в районному бюджеті необхідні кошти.

Про ремонт доріг в Козятинському районі інформував начальник районного  шляхового ремонтно-будівельного підприємства «Козятинський райавтодор» Дмитро Степанишин, який нагадав присутнім, що з 1 січня поточного року усі місцеві дороги перейшли на баланс області. По Козятинському району до плану проведення ремонтних робіт було включено 7 доріг на суму 12 млн. 800 тис.грн. Роботи проведено на 5 дорогах на суму 9 млн.грн. за кошти державного фонду. Наголосив, що без співфінансування сільських рад жодна дорога не буде включена до плану на ІІІ квартал.

Головний спеціаліст сектору молоді та спорту РДА Ольга Шклярська подякувала сільським головам за співпрацю в питанні оздоровлення дітей на базі ОДЗ «Пролісок» у 2019 році, адже за 295 тис.грн., які були закладені в бюджетах сільських, селищних рад, уже для 58 діток оформлено путівки на І та ІІ зміни. Але нажаль 14 сільських рад взагалі не заклали кошти.

Голова ради Віктор Слободянюк закликав сільських голів у разі відсутності коштів, але наявності діток, які потребують оздоровлення, звертатись з відповідними листами до сектору молоді та спорту і до районної ради.

Віктор Миколайович звернувся із проханням долучитись до обговорення законопроекту внесення змін до Конституції України в частині децентралізації та надати свої пропозиції.

На завершення членами Координаційної ради дано доручення районній раді звернутись до Кабінету Міністрів, Держрегіонбуду щодо відміни обов’язковості енергоаудиту при  капітальному ремонті (заміні вікон, утепленні) та відміни технічних обстежень за певних умов.

                           

                           

                           

                           

                           

                           

                           

                           

                           

Наразі ще не подано жодної петиції

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація