Про майбутнє медицини Вінниччини говорили на Координаційній раді у Могилеві-Подільському

29 березня в місті Могилеві-Подільському відбулося розширене засідання Координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові обласної Ради. У його роботі взяли участь голова обласної Ради Анатолій Олійник, голова облдержадміністрації Валерій Коровій, перший заступник голови обласної Ради Людмила Щербаківська, члени Координаційної ради, депутати обласної Ради, керівники департаментів та управлінь облдержадміністрації, голови районних рад, райдержадміністрацій, головні лікарі закладів охорони здоров’я вторинного рівня надання медичної допомоги, представники Громадської ради при обласній Раді та журналісти. Від Козятинщини участь у засіданні взяли заступник голови районної ради Анатолій Задорожнюк, перший заступник голови райдержадміністрації Сергій Прохоров, головний лікар Козятинської ЦРЛ Олександр Кравчук.

В рамках засідання обговорювали питання «Про стан надання медичної допомоги різних видів та інтенсивності відповідно до потреб населення області та хід виконання обласної Програми “Майбутнє Вінничанин в збережені здоров’я громадян” на 2016-2020 роки», затвердженої рішенням 4 сесії обласної Ради 7 скликання від 11 лютого 2016 року №45”.

Місце проведення засідання обрали тому, що саме лікарня Могилева-Подільського стане базовою для створення одного з госпітальних округів Вінниччини.

- Сьогодні ми в Могилеві-Подільському для того, щоб від первинної ланки до лікарні інтенсивного лікування побачити і показати ті можливості, які мають медичні заклади Могилів-Подільської територіальної громади в рамках госпітального округу, - наголосив Анатолій Олійник. - На сьогодні ми маємо радянську систему охорони здоров’я. Ця система має свої позитивні сторони, але разом з тим існує й ціла низка негативних факторів. В такому стані,  як знаходиться охорона здоров’я сьогодні, вона не має бути. Зараз ми стоїмо на шляху реформ медицини. Нам презентовані ті напрями, які мають запрацювати в медичній галузі. В області є певна ситуація стосовно обговорення проблематики створення госпітальних округів, тому ми будемо враховувати думку громадськості.

                     

Також Анатолій Дмитрович наголосив, що запропонована медична модель не нова, вона вже апробована впродовж останніх 50-ти років в європейських країнах.

- Остання – це Польща, яка впровадила такий механізм роботи медичних закладів, - зазначив керівник найвищого самоврядного органу області. - Нова система, в першу чергу, направлена не на збереження кількості ліжко-місць, а на здоров’я пацієнта, який має отримати якісну медичну допомогу.

Перед початком пленарного засідання Координаційної ради обласна делегація ознайомилася з роботою медичних закладів територіальних громад Могилів-Подільського району. Зокрема, відвідали Серебрійську амбулаторію загальної практики сімейної медицини.

                     

Зазначений медичний заклад та ФАП обслуговують 3500 жителів села Серебрія та сусіднього села Кремінне. В амбулаторії працює один сімейний лікар, чотири медсестри, лаборант та акушер.

Сільський голова Олег Будяк розповів, що в приміщенні проведено ремонт, встановлено опалення та найближчим часом заплановано провести перекриття даху.

Також учасники Координаційної ради оглянули комунальні установи “Могилів-Подільську окружну лікарню інтенсивного лікування” та “Могилів-Подільський районний медичний центр первинної медико-санітарної допомоги”.

Головний лікар КУ “Могилів-Подільська окружна лікарня інтенсивного лікування” Василь Миколюк розповів, що в лікарні працює 82 лікарі, 233 медичних сестри та середній медперсонал, функціонує 225 ліжко-місць.

                     

- На базі нашої лікарні створено перинатальний центр другого рівня, відремонтовано хірургічне та реанімаційне відділення з врахуванням сучасних вимог, відремонтовано травматологічне відділення, приведена до ладу лабораторія, - розповів Василь Васильович. – Є проблема в технічному переоснащенні лікарні, але вона вирішується. Так, в минулому році на закупівлю необхідного медичного обладнання міською владою було виділено 3 млн. 900 тис. грн.

Директор Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Людмила Грабович зазначила, що в лікарні відкрито 14 профільних відділень – найбільше серед усіх лікарень такого рівня у області.

- Такої сильної лікарні більше немає. Тому ми маємо вже серйозні напрацювання, аби на базі цієї лікарні відкрити два сателітних центри, - наголосила Людмила Олексіївна.

Делегація ознайомилася із приміщеннями закладів охорони здоров'я та поспілкувалася із персоналом та пацієнтами.

 

 

                                                                                                                                                                                          Джерело: сайт ВІнницької

                                                                                                                                           обласної Ради     

Наразі ще не подано жодної петиції

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація