Про порядок денний сесії та фінансування комунальних установ говорили на засіданні бюджетної комісії

16 липня за участі голови районної ради Віктора Слободянюка відбулось засідання постійної комісії районної ради з питань бюджету, фінансів, комунального майна, економічного і соціального розвитку.

Депутати розглянули порядок денний 30 чергової сесії, яка відбудеться 19 липня та проекти рішень.

До порядку денного включено 19 питань, серед яких депутати розглянуть хід виконання районних програм, внесуть зміни до них, приймуть рішення по кадрових питаннях.

На сесію також виноситься питання про внесення змін до рішення 27 сесії районної ради 7 скликання №02-27-07 від 21.12.2018 р. «Про районний бюджет на 2019 рік». Відповідно до проекту районною радою пропонується включити до планових надходжень бюджету податок на доходи фізичних осіб комунальних підприємств, які перереєстрували місце знаходження з міста в район.

Начальник Козятинського відділення ГУ ДФС у Вінницькій області Геннадій Садовий поінформував про суми сплаченого за І півріччя 2019 року податку на доходи фізичних осіб до районного бюджету підприємствами, які з 01.01.2019 року змінили свою юридичну адресу. Зокрема у підсумку за 6 місяців поточного року сума коштів, яка підлягає розподілу становить близько 1,5 млн.грн., а до кінця року дана цифра збільшиться до 3,5-4 млн.грн.

За словами Віктора Миколайовича дані кошти вже можна було б спрямувати на вирішення важливих питань діяльності комунальних підприємств, яких, на жаль, на сьогоднішній день вистачає.

Досить емоційним було обговорення нагальних потреб комунальних підприємств та установ. А емоції дійсно важко стримати, адже складається враження, що відбувається повний саботаж їх діяльності та штучне створення соціальної напруги з боку виконавчої влади. Напевно невипадковим є той факт, що голова райдержадміністрації, начальник відділу освіти-голова бюджетної комісії, начальник фінуправління не з’явились на засідання комісії. Вони не попереджали про свою відсутність, а в день проведення комісії взагалі не брали слухавку. Ось так «відповідально» ставиться райдержадміністрація до виконання делегованих повноважень та повністю самоусувається від виконання своїх прямих обов’язків.

Головний лікар ЦПМСД Валентина Лобченко розповіла, що однією із найбільших проблем в роботі установи є нестача фінансування на забезпечення населення пільговими медикаментами та для виробів медичного призначення. Зокрема на пільгові медикаменти на півроку потрібно 854 тис.грн., натомість виділено 150 тис.грн. На памперси, калоприймачі та пелюшки потрібно майже 180 тис.грн., але не виділено жодної копійки. Немає фінансування для придбання туберкуліну, вакцини проти грипу та харчування хворим на фенілкетонурію. Неминуче, що у зв’язку з такою ситуацією серед людей назріває невдоволення. За словами Валентини Петрівни, якщо скарги почнуть надходити до НСЗУ, то Центр можуть позбавити фінансування. На безліч звернень до керівництва РДА абсолютно ніякої реакції немає. Напевно зручніше лише на словах перейматись медичним простором  Козятинщини, ніж робити реальні справи для покращення благополуччя громади. Чому люди мають страждати через таку байдужість посадових осіб та невиконання своїх функцій райдержадміністрацією?

Фінансові проблеми є і у районній стоматполіклініці. За словами головного лікаря Андрія Пірожка катастрофічно не вистачає коштів на виплату заробітної плати. Міська влада не вважає за потрібне турбуватись за обслуговування міського населення. Із 1 млн.200 тис.грн субвенції було передано лише 300 тис.грн. Наразі фінансування установи складає лише 25% від плану. До того всього в приміщенні потрібно проводити  ремонт. Тож районна стоматологічна поліклініка ставиться в умови, коли буде вимушена обмежити надання пільгових послуг жителям міста у зв’язку з відмовою міської влади виділяти кошти на надання послуг жителям міста.

Директор Козятинської централізованої бібліотечної системи Анна Мочарська зауважила, що бібліотека була профінансована лише на І півріччя. 100 тис.грн. на липень виділено з районного бюджету на минулій позачерговій сесії, однак надалі грошей немає ні на зарплату, ні на оплату комунальних послуг. Серйозні проблеми є з опаленням приміщення. Міська влада знову ж таки не вважає за потрібне співфінансувати заклад. Ніяких пропозицій щодо подальшої долі бібліотеки не вносить і райдержадміністрація.

На даний час у Козятинському районі існує суттєва проблема щодо виплати заробітної плати у комунальному підприємстві «Козятинська центральна районна лікарня», адже додатково необхідно 7 млн.611 тис.грн. Козятинська районна державна адміністрація не вживає заходів по передачі у повному обсязі цільової державної субвенції, що передбачена на виплату заробітної плати медпрацівникам вторинної ланки медицини з бюджету м.Козятина, жителям якого надаються медичні послуги комунальними підприємствами району, до районного бюджету.

За словами головного лікаря Олександра Кравчука, не вистачає коштів на проведення необхідних ремонтів, немає медикаментів для надання невідкладної допомоги, ліки беруться в борг.

Олександр Миколайович від імені колективу лікарні вніс пропозицію щодо проведення публічного обговорення того, що сьогодні відбувається з закладом. Голова ради Віктор Слободянюк підтримав дану ідею, та зазначив, що таке обговорення буде проведено найближчим часом.

Не змогли члени бюджетної комісії погодити розпорядження голови райдержадміністрації №148 від 21 червня 2019 року «Про внесення змін до районного бюджету» у зв’язку з відсутністю доповідача по даному питанню.

Наприкінці засідання Віктор Миколайович висловив бачення, що бюджетній комісії потрібно розглянути питання про переобрання голови комісії, адже нинішня голова, не зацікавлена у проведенні засідань та вирішенні питань життєдіяльності Козятинського району. Згоду висловили присутні члени бюджетної комісії.

Підсумовуючи все озвучене, голова районної ради Віктор Слободянюк наголосив на деструктивній позиції Козятинської районної державної адміністрації по забезпеченню сталої роботи комунальних медичних підприємств. Зважаючи на це членами комісії спільно з керівниками комунальних установ прийнято рішення звернутись до Президента України та голови ОДА щодо необхідності прискорення звільнення керівництва райдержадміністрації та призначення на дану посаду людини, яка займатиме конструктивну державницьку позицію і вболіватиме за розвиток Козятинського району.

                               

Наразі ще не подано жодної петиції

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація