Проблема покращення якості води в м.Козятин залишається відкритою

Під керівництвом голови районної ради Віктора Слободянюка 14 вересня, як і планувалось, відбулось друге засідання комісії техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій райдержадміністрації щодо проведення заходів з покращення якості питної води споживачам міста Козятин і села Козятин.

На попередньому засіданні було створено комісію, якій було доручено здійснити перевірку діяльності Козятинського ВСП «Київське ТУ БМЕС АТ Укрзалізниця» стосовно очищення води та подачі її споживачам. На даному засіданні мали розглянути висновки комісії  про факти порушення надання населенню якісної води водопостачальною організацією.  Але, як доповів Віталій Кравець (начальник Козятинського районного управління Держпродспоживслужби) – керівник даного суб’єкта господарювання не допустив членів комісії до перевірки, мотивуючи тим, що немає дозволу вище стоячого  керівництва. Хоча  згідно положення про комісію ТЕБ та НС, комісія може невідкладно виїжджати на перевірку будь-якого об’єкта району, якщо це загрожує безпеці та здоров’ю громадян. А відповідно до лабораторних досліджень вода не відповідає санітарним нормам 50%. Це може призвести до виникнення і розповсюдження спалахів інфекційних захворювань і масових харчових отруєнь.

Віктор Слободянюк звернувся до представника Козятинського ВСП «Київське ТУ БМЕС АТ Укрзалізниця» Олександра Арсенюка з проханням надати пояснення – чому комісія не була допущена для обстеження технологічного обладнання по очищенню та транспортуванню води, чому не надали списки орендарів ставків, які повинні приспустити водойми для наповнення достатнього рівня води у водозаборі та що робить водопостачальна організація для покращення якості води. Однак у відповідь прозвучали лише чергові відмовки від представника водопостачальної організації. Нагадаємо, на попередньому засіданні комісії була поставлено чітке завдання про забезпечення допуску комісії до перевірки об’єкту, надання розрахунку необхідної кількості скиду води по кожній водоймі, що не було зроблено незрозуміло з яких причин.

Віктор Слободянюк повідомив, що комісія зібралась не для того щоб когось перевіряти чи карати, а для того щоб прийняти правильне рішення та зазначив, що не розуміє, чому таке протистояння йде, чому фахівці, які мають право оглянути об’єкт водопостачання були не допущенні до виконання своїх обов’язків. Вони лише б обстежили, які є недоречності по фільтрації води чи технологічних процесах для того, щоб район міг надати допомогу у вирішенні даних проблем. Ми відкриті і готові допомогти, будемо вести розмову з орендарями відповідних водойм  про скид води, якби був список наданий, вони вже сьогодні були б запрошені, і як було наголошено на попередньому засіданні,  район готовий долучитись навіть коштами для того, щоб зробити воду якіснішою. Та водопостачальна організація не хоче йти на зустріч, саботує виконання своїх професійних обов’язків.  Тому районна влада змушена вживати радикальних заходів, для того, щоб привести у відповідність воду і щоб дана організація займалася водопостачанням якісної води. Питання води буде винесено на розгляд сесії районної ради, буде звернення до Укрзалізниці про невідповідність займаним посадам керівництва Козятинського ВСП «КиЇвське ТУ філії ЦБМЕС АТ Укрзалізниця», яке самоусунулося від проведення заходів з покращення якості питної води  споживачам, що веде до техногенної небезпеки.   

Голова районної ради Віктор Слободянюк наголосив, що питання води не закінчиться розмовами, все буде доведено до логічного завершення.

Засідання комісії не було закрито, свою роботу вона продовжить у середу 16 вересня.

           

           

Наразі ще не подано жодної петиції

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація