Проведено перерахунок страхових виплат потерпілих на виробництві

     З 1 січня поточного року набув чинності Закон України № 1774-VIIIвід 6 грудня 2016 року «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України».З метою соціального захисту потерпілих на виробництві відповідно до пункту 7 Прикінцевих та перехідних положень вищезазначеного Закону з1 січня 2017 року встановлюється новий розмір щомісячної страхової виплати потерпілим від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань, у яких цей розмір менший за розмір мінімальної заробітної плати у перерахунку на 100 відсотків втрати працездатності, на рівні розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 грудня 2016 року, з урахуванням ступеня втрати працездатності. 

    Вже декілька років поспіль Федерація профспілок України ініціює ці зміни до законодавства. Тому  саме для нашої, аграрної області, де невисокі заробітні плати, такий перерахунок суттєво  збільшив щомісячну страхову виплату багатьом потерпілим.

  В січні 2017 року працівниками відділення був зроблений перерахунок на100 відсотків втрати працездатності на рівні 1600 грн. майже як половині (41,4%) потерпілим на виробництві, що отримують виплати у нашому відділенні. В більшості, це люди похилого віку, які отримали травми на підприємствах за радянських часів. Виплати були сформовані роботодавцями та передані в 2001 році до Фонду. Так, наприклад, потерпілій Щ. сільгосппідприємством була призначена та передана нашому відділенню для продовження  щомісячна страхова виплата 43,55 грн. при 100% втрати працездатності. Фонд щорічно збільшував виплату на коефіцієнт перерахунку щомісячних страхових виплат згідно з темпом зростання середньої номінальної заробітної плати. І на 1.12.2016 року ця виплата складала 378,53. Після проведення перерахунку в січні 2017 року потерпіла Щ. буде щомісячно отримувати (1600*100%) 1600,00 грн. Тобто збільшення на 1221,47 грн. . Зараз кожен, хто отримує щомісячну страхову виплату може самостійно перевірити: починаючи з січня місяця виплата не може буде меншої від  добутку 1600 та встановленого( МСЕК) відсотка втрати працездатності.

По всім питанням з страхових виплат просимо звертатись до відділення Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві за адресою: м. Козятин, вул. Винниченка буд.56 тел. 2-04-99

 

Наразі ще не подано жодної петиції

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація