Проведено семінар з профактивом Козятинського району

14 березня за участі голів райкомів, первинних профспілкових організацій різних галузей району відбувся семінар, на якому було обговорено ряд актуальних питань.

В семінарі взяли участь заступник Голови Федерації профспілок Вінницької області Володимир Слободянюк, головний спеціаліст з питань соціально-економічної роботи Ірина Степанець, головний правовий інспектор Вадим Шевчук та начальник відділу правильності призначення пенсій Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області Наталія Яворська.

Відкрив засідання Володимир Слободянюк, поінформувавши про роботу Федерації профспілок області та завдання, які стоять перед профспілками в умовах проведення реформ.

До Федерації профспілок Вінницької області входить 20 обласних організацій профспілок, у складі яких близько 4 тис. первинних профорганізацій, що об’єднують майже 300 тис.членів профспілок.

Найчисельнішими є галузеві профспілки працівників: освіти і науки, агропромислового комплексу, охорони здоров’я, житлово-комунального господарства, місцевої промисловості та побутового обслуговування населення, державних установ.

Володимир Петрович наголосив, що головним напрямком роботи Федерації у поточному році, як і в минулому, залишається захист соціально-економічних та трудових прав спілчан. Основними завданнями є забезпечення робочих місць безпечними умовами праці та підвищення заробітної плати. 

Про основні завдання колдоговірної роботи на 2019 рік розповіла головний спеціаліст з питань соціально-економічної роботи Апарату ФПО Ірина Степанець, надавши роз’яснення стосовно структури та змісту основних розділів колективного договору.

Начальник відділу правильності призначення пенсій Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області Наталія Яворська надала роз’яснення щодо порядку перерахунку пенсій у 2019 році. Осучаснення пенсій проводиться з 1 березня за формулою, яка враховує стаж (роки сплати соціальних внесків), рівень заробітної плати, яку отримував пенсіонер, і рівень середньої заробітної плати по країні – спеціальний показник для розрахунку пенсійних виплат. Протягом березня та квітня 2019 року особи, які мають повний страховий стаж і розмір їх пенсії станом на 1 березня 2019 р. буде меншим та/або дорівнюватиме 1669,20 грн., отримають одноразову доплату до пенсії у сумі 2 410 гривень.

Головний правовий інспектор праці Апарату ФПО Вадим Шевчук поінформував щодо актуальних питань трудового законодавства, зосередивши увагу присутніх на особливостях легалізації профспілкових організацій, оформленні трудових книжок, звільненні працівників відповідно до трудового законодавства. Відповів на чисельні запитання.

В ході засідання в розділі «організаційні питання» було створено координаційну раду голів профспілкових комітетів, яка координує роботу первинних профспілкових організацій, представляє їхні інтереси в органах державної влади та місцевого самоврядування, здійснює практичні заходи щодо виконання прийнятих рішень та ін.

Обрано членів координаційної ради голів профспілкових комітетів та її голову - Миколу Купчика, заступника – Анатолія Колісного.

Рішенням зборів рекомендовано включити голову координаційної ради до складу громадської ради району.

                          

                          

                          

                          

                          

                          

Наразі ще не подано жодної петиції

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація