Районна комісія перевірила роботу Козятинського ВСП «Київське ТУ БМЕС АТ Укрзалізниця»

Під керівництвом голови районної ради Віктора Слободянюка 21 вересня 2020 року відбулось чергове засідання комісії техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій райдержадміністрації щодо проведення заходів з покращення якості питної води споживачам міста Козятин і села Козятин.

 Спеціальну комісію, створену на минулих засіданнях, було допущено до перевірки Козятинського ВСП «Київське ТУ БМЕС АТ Укрзалізниця» в частині обстеження технологічного обладнання по очищенню та транспортуванню води.

Начальник Козятинського районного управління Держпродспоживслужби Віталій Кравець озвучив акт перевірки. Встановлено, що рівень водойми с.Медведівка на 1,2 м нижче технологічної позначки, але є не критичним, проточність низька. Відповідно до технологічних регламентів вода надходить на фільтрування до 17 резервуарів. На підприємстві використовується одноступенева очистка, що в повній мірі не забезпечує якість води. При бакдослідженні води з контрольних точок мережі 5 з 10 проб не відповідають показникам. Інформація про аварії та відключення в мережах водопостачання не надається до районного управління Держпродспоживслужби. Проект про організацію зони санітарної охорони джерела водопостачання не розроблений. Комісією рекомендовано: в місці забору води провести очистку дна та його поглиблення; технологія очистки води потребує заміни з урахуванням забрудненості, заміну фільтрувальних матеріалів на більш сучасні; орендарям водойм вище течії річки Гнилоп’ять при технологічній потребі необхідно спускати водойми; надавати до районного управління Держпродспоживслужби відомості про результати контролю безпечності та якості питної води з джерел водопостачання та мережі.

Районною владою отримано лист від Козятинського ВСП «Київське ТУ БМЕС АТ Укрзалізниця» про необхідність спуску водойм в с.Махнівка вище по течії, а також нарешті надані відповідні розрахунки щодо об’ємів скиду води. Віктор Миколайович зазначив, що в даній ситуації водопостачальна організація мала б докладати більших зусиль, зокрема, варто було б зустрітись з сільським головою, водокористувачем, обговорити необхідність спуску води. Також потрібно розглянути можливість спуску не лише на 2 водоймах в с.Махнівка, а й водойм вищого каскаду. Голова районної ради знову ж таки звернув увагу на зволікання у вирішенні даного питання, адже відповідні заходи можна було вжити ще на минулому тижні і вже провести усі необхідні перемовини з орендарями.

Згідно листа керівництва АТ «Укрзалізниця» вартість очистки водойми орієнтовано складає за 1 га площі – 1-1,5 млн.грн. За словами Віктора Слободянюка, якби питання вирішувалось своєчасно, то дана сума могла б становити 300 тис.грн., адже достатньо почистити лише місце безпосереднього забору води. Невеликих коштів потребує заміна насосу, що використується для промивання контактних освітлювачів – 70 тис.грн, а також внесення у водойму суспензії «Хлорелла» в кількісті 2 т. – 20 тис.грн. Тож ціна питання зовсім невелика. Голова районної ради Віктор Слободянюк наголосив, що керівництву водопостачальної організації слід звернути увагу на впровадження нових технології фільтрації води та використовувати якісніші матеріали.

На жаль, абсолютно бездіяльною в питанні покращення якості води залишається міська влада, адже за словами представника ВСП «Київське ТУ БМЕС АТ Укрзалізниця» Сергія Бойка, ніяких нарад з ініціативи міського керівництва не проводилось та фінансового забезпечення на виконання заходів з вдосконалення очищення води та подачі її споживачам м. Козятин та с. Козятин не було.

Як зазначив голова районної ради Віктор Слободянюк, район готовий долучитись до покращення якості води, але шляхи фінансування має вишукати водопостачальна організація.

За підсумками засідання комісія вирішила:

- Районній комісії з питань ТЕБ та НС звернутись до АТ «Укрзалізниця» стосовно фінансування Козятинського ВСП «КиЇвське ТУ філії ЦБМЕС АТ Укрзалізниця» з метою забезпечення виконання заходів  з вдосконалення очищення води та подачі її споживачам м. Козятин, с. Козятин із водосховища на р. Гнилоп’ять в с. Медведівка.

 - Запропонувати керівництву Козятинського ВСП «КиЇвське ТУ філії ЦБМЕС АТ Укрзалізниця» звернутись у вищестоячі органи, Козятинську районну раду, міську раду м. Козятин з проханням проведення фінансового  забезпечення виконання заходів  з вдосконалення очищення води та подачі її споживачам м. Козятин, с. Козятин із водосховища на р. Гнилоп’ять в с. Медведівка.

 Районній комісії з питань ТЕБ та НС спільно із водопостачальним підприємством терміново:

- Визначити шляхи співфінансування Козятинського ВСП «КиЇвське ТУ філії ЦБМЕС АТ Укрзалізниця» з районного та міського бюджетів для забезпечення вдосконалення очищення води та подачі її споживачам м. Козятин, с. Козятин із водосховища на р. Гнилоп’ять в с. Медведівка;

- Провести нараду з визначеними орендарями водойм вище по течії р.Гнилоп'ять стосовно виконання приспускання водойм при технологічних потребах для поповнення водойми в с. Меведівка.

- Запропонувати Керівництву Козятинського ВСП «КиЇвське ТУ філії ЦБМЕС АТ Укрзалізниця» терміново виконати наступні заходи: В місці забору води провести очистку дна водойми та його поглиблення; Збільшити кількість ступенів очистки води, заміну фільтрувальних матеріалів на більш сучасні; Пропонувати орендарям водойм вище течії р.Гнилоп'ять при технологічних потребах приспускати водойми; Розробити проект про організацію зони санітарної охорони джерела водопостачання в с. Медведівка, встановити до 25.09.2020 року знаки, що визначають межі зони санітарної охорони джерела водопостачання в с. Медведівка; надавати інформацію про  аварії та відключення на мережі системи водопостачання, про результати виробничого контролю безпечності та якості питної води з джерел водопостачання та мережі до районного управління Держпродспоживслужби; забезпечити вчасне проходження медичного огляду працівниками водоочисних споруд.

Наразі ще не подано жодної петиції

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація