Ремонт в»їзду до районного центру у деталях та цифрах

Станом на 01.12.2015 мережа автомобільних доріг загального користування по району становила 1227.0 км. В тому числі автодороги комунальної власності мають протяжність 804,6 км. З метою покращення стану дорожнього покриття у Козятинському районі 
в 2016 році була розроблена програма «Ремонту та утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення Козятинського району на 2016-2020 роки», в рамках якої впродовж останніх двох років районною радою спільно з райдержадміністрацією проводилась відповідна робота. Кошти для проведення ремонтів доріг виділялись з районного, сільських, селищних бюджетів, не залишались осторонь і господарюючі суб’єкти, адже мають пряму зацікавленість у якісному дорожньому покритті і активно допомагають місцевим громадам.

Про виконані обсяги робіт розповідає Юрій Рибак – депутат районної ради, голова постійної комісії з питань агропромислового комплексу, земельних відносин, промисловості, торгівлі, транспорту, енергозабезпечення, екології та природокористування.

- У 2017 році були проведені ремонтні роботи на автомобільних дорогах загального користування місцевого значення, - зазначає Юрій Станіславович. -В результаті відремонтовано 96,6 тис.м² покриття на суму 26939,3 тис.грн., в тому числі: за рахунок коштів місцевих бюджетів у вигляді співфінансування – 28997 м² на суму 9362,5тис.грн; за рахунок спонсорської допомоги – 33,2 тис.м² на суму 6418,6 тис.грн. Крім цього було проведено ремонт майже 72,4 тис.м² дорожнього покриття комунальних доріг на суму 7253,7 тис.грн. В поточному році для ремонту доріг загального користування місцевого значення та комунальних доріг освоєно майже 31162,5тис.грн. Також повністю завершено ремонт під’їзду до м.Козятин від Н–02 Кременець – Біла Церква, якість якого вже оцінила велика кількість жителів та гостей Козятинщини. Загалом витрачено близько 4 млн.грн. Хочу зауважити, що ця дорога не ремонтувалась до цього понад 25 років.

Враховуючи події останніх днів, голова комісії надає детальні роз’яснення щодо даної дороги. За словами Юрія Рибака автошлях був збудований ще за радянських часів і не знаходився на балансі облавтодору. Внаслідок  відкриття декількох промислових підприємств, серед яких ТОВ «СОКА Україна» та ТОВ «Жежелівський каолін», значно збільшився потік великовагового автотранспорту, на який не була розрахована дорога. Тож за короткий час під’їзд до м.Козятин був приведений у, м’яко кажучи, неналежний стан, що почало негативно позначатись навіть на курсуванні рейсових автобусів та швидкої медичної допомоги.

За ініціативи голови районної ради В. Слободянюка рішенням 6 сесії районної ради 7 скликання від 24 червня 2016 року автомобільна дорога – під’їзд до м.Козятин від від Н–02 Кременець – Біла Церква прийнята до комунальної власності територіальних громад Козятинського району. Були надіслані листи усім господарюючим суб’єктам, які використовують дану дорогу, щодо співфінансування її ремонту, в тому числі керівництву ТОВ "СОКА Україна", які у гарантійному листі обіцяли фінансово долучитись до ремонту автошляху. З районного бюджету було виділено майже 3 млн.грн. та розпочато відповідні роботи. Але співфінансування від ТОВ «СОКА »так і не було, внаслідок чого у 2017 році облаштовано 1,63 кілометри дороги, а 300 м залишились невідремонтованими, що створювало певні незручності для водіїв та псувало загальне враження. У грудні 2017 року для збереження асфальтного покриття рішенням 17 сесії районної ради обмежено рух для великовагового транспорту із навантаженням на вісь понад 5,5 т на даному відрізку шляху. Спочатку на цей знак ніхто не зважав, але згодом після постійного контролю з боку відповідних служб транспортування сировини почало здійснюватись в об’їзд.

- У цьому році з районного бюджету на завершення ремонту дороги виділено близько 600 тис.грн. при загальній вартості  990 тис.грн., тобто роботи виконано, але залишилась заборгованість по їх оплаті, - розповідає Юрій Станіславович. - Підрядна організація працювала на об’єкті на основі авансування. Ремонт дороги здійснювався оперативно та якісно без перекриття руху по даному напрямку. Хочу наголосити, що на засіданнях постійних комісій голова районної ради Віктор Слободянюк розповідав, що 95 тис.грн. на ремонт дороги добровільно перерахували перевізники, які транспортують сировину. Аби повністю розрахуватись з підрядником, необхідно або виділити додатково кошти з районного бюджету або ж залучити спонсорські кошти, адже значне навантаження на дорожнє покриття здійснюють також автомобілі, які прямують до ТОВ «Зернокомплекс «Сиваш» та ТОВ «Елеваторна компанія «Кусто Агро», маючи вагу 40-50 т.

У підсумку проведені роботи є не тільки показником змін на поліпшення інфраструктури району, але й, безумовно, сприятимуть покращенню іміджу Козятинщини в очах гостей краю, адже вказана дорога є справжньою візитівкою районного центру. Але замість відзначення такої ініціативи районної влади по облаштуванню доріг хоча б на обласному рівні, маємо, на жаль, зовсім іншу ситуацію, в якій опинився голова районної ради,- підсумував Юрій Рибак.

Наразі ще не подано жодної петиції

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація