Розпочався безкоштовний онлайн-курс «Місцеві податки та збори»

Успішне виконання функцій та завдань, покладених на органи місцевого самоврядування, неможливе без належного фінансового забезпечення. Основним джерелом надходжень місцевих бюджетів мають стати власні доходи, у тому числі місцеві податки і збори. Відтак підвищення ролі саме місцевих податків та зборів і збільшення їх частки у складі доходів є головним напрямком зміцнення місцевих бюджетів та розширення фінансової автономії відповідних територій.

Стартувала робота онлайн курсу на тему «Місцеві податки та збори: абетка для ОМС ОТГ».  Він розрахований для керівників органів місцевого самоврядування та фахівців місцевих рад базових рівнів, функції яких пов’язані із фінансово-економічними питаннями. Також цей курс буде корисний депутатам місцевих рад базового рівня, оскільки саме депутатський корпус «грає головну партію» у непростій композиції прийняття рішень про місцеві податки та збори. Курс є безкоштовним.

У цьому курсі автори аналізують приписи законодавства і у частині повноважень органів місцевого самоврядування та процедур прийняття рішень про місцеві податки та збори і у частині змістовного наповнення відповідних рішень: граничних порогів ставок відповідних податків та зборів, окремих особливостей їхнього адміністрування тощо.

Після завершення навчань, учасники курсу будуть знати, як розраховувати ставки місцевих податків та зборів, у яких випадках можна встановлювати пільги з оподаткування та ефективно взаємодіяти із місцевим бізнесом та громадянами, як платниками місцевих податків та зборів, вміти готувати якісні проекти нормативних актів, на підставі яких визначаються ставки місцевих податків та зборів, податкові пільги тощо.

Окрему увагу автори приділяють особливостям прийняття рішень про місцеві податки та збори на 2017 та 2018 роки, а також особливостям прийняття відповідних рішень ОМС ОТГ.

Навчання проходить на платформі Ресурсного центру зі сталого місцевого розвитку, що є структурною частиною Асоціації районних та обласних рад.

Проходити курс можна вже, зареєструвавшись за ЦИМ ПОСИЛАННЯМ.

Наразі ще не подано жодної петиції

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація