Що робити у випадку знахідки вибухівки або підозрілого предмета

На території нашої області під час другої світової війни велися інтенсивні бойові дії. У багатостраждальній землі до цього часу залишилася велика кількість вибухівки, яка під час польових робіт, все частіше з’являється на поверхні землі. Небезпечні знахідки і вибухи можуть продовжуватись ще протягом 200 і більше років, адже в піщаних і лісових ґрунтах, у заболоченій місцевості боєприпаси повністю знаходяться законсервовані і в будь-яку мить готові до дії. У лісах серед траншей і ровів, все ще лежать, іноді навіть складені у купи, снаряди і міни, а поруч люди косять сіно, збирають ягоди, гриби. Це створює реальну загрозу для їх життя.
В основному вибухонебезпечні предмети знаходять при проведенні будівельних чи сільськогосподарських робіт. Останнім часом намітилась тенденція виявлення мін і снарядів при пошуку мешканцями металобрухту.
Тому ще раз попереджаємо, що при виявленні вибухонебезпечних предметів, потрібно негайно огородити місце знахідки, повідомити про місцезнаходження вибухонебезпечного предмета в сільську раду, відділення поліції за номером 102 або пожежно-рятувальну службу за номером 101. І ні в якому разі не займатися самостійно розмінуванням.

Ні в якому разі не можна підбирати покинуті речі, якими б привабливими вони не були, в них можуть бути закамуфльовані вибухові пристрої (у банках з-під пива, у стільникових телефонах тощо).

Крім того, якщо ви виявили підозрілий предмет на вулиці, не варто бити його ногами, намагатися заглянути у середину підозрілого пакета, коробки чи будь-якого іншого предмета. Ні в якому разі не пересувати і не розкривати виявлений предмет. І головне, попередити перехожих про можливу небезпеку, намагатися зробити все можливе, щоб оточуючі люди відійшли якнайдалі від знахідки та дочекатися прибуття правоохоронців (ви - важливий свідок).

Які ж є вибухонебезпечні предмети і що необхідно знати при їх виявлення
Протитанкові та протипіхотні міни мають форму ящиків, сплющених циліндрів, металевих стаканів і т.п.
Ручні гранати являють собою металевий, переважно овальний корпус. Струс, удар, нагрівання у полум’ї викликають їх вибух.
Артилерійські міни, снаряди теж являють собою металевий корпус і вибухають від найменшого струсу при зсуненні з місця.
АВІАЦІЙНІ БОМБИ
Підривачі до різних боєприпасів, капсулі, детонатори являють собою металеві гільзи різних форм. Удар чи поштовх, тертя, сплющення чи дряпання, нагрівання у вогнищі, або потрапляння іскри призводить до їх вибуху.
Ракети являють собою картонний циліндр з латунним днищем. При згорянні вони виділяють велику кількість тепла. Частка палаючої ракети легко підпалить предмети довкола (дерево, солома і т.д.), що спричинить пожежу.
СТРІЛКОВІ БОЄПРИПАСИ
Неабияку небезпеку являють собою набої для пістолетів та гвинтівок. Розривання набоїв викликає ураження не тільки кулею, але і уламками корпусу гільзи.
ПРИ ВИЯВЛЕННІ ВИБУХОНЕБЕЗПЕЧНИХ ПРЕДМЕТІВ
ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ:
- перекладати, перекочувати їх з одного місця на інше;
- збирати та зберігати їх, нагрівати чи ударяти;
- намагатися розряджати та розбирати їх;
- виготовляти з них різні предмети;
- використовувати заряди для розведення вогню чи освітлення;
- переносити у приміщення, закопувати в землю, кидати у криницю чи водойму.
Треба пам’ятати, що виявлені вибухонебезпечні предмети, які тривалий час перебували в землі чи у воді, складають ще більшу загрозу. Головну небезпеку в таких „скарбах” несуть пристрої для ініціювання вибуху основної маси заряду. Від вологи та тривалого перебування в землі при взаємодії металу та вибухівки утворюються хімічні сполуки – пікрати, що несуть у собі основну небезпеку (ззовні вони мають вигляд білих порошкоподібних наростів). Пікрати вибухають навіть від невеликого тертя, маленької іскри, незначного удару. Тому, якщо ви випадково виявили вибухонебезпечний предмет, в жодному разі не торкайтеся нього, адже це може спричинити вибух!
Виявлені вибухонебезпечні предмети знищуються підриванням на місці або у спеціально відведених місцях піротехніками чи підготовленими до цього саперами.

Наразі ще не подано жодної петиції

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація