Щодо питання Козятинської ЦРЛ

Відповідно до проекту створення госпітальних округів у Вінницькій області у Козятинському районі та м. Козятині передбачається лікарня планового лікування. Тобто планується закриття хірургічного, травматологічного, реанімаційного, пологового, інфекційного відділень.

Одним із запропонованих Міністерством принципів формування госпітального округу є такий, що місцева влада формуватиме округи самостійно, керуючись потребами мешканців. Однак при формуванні такої пропозиції щодо нашого регіону не було враховано специфіку географічного розташування Козятинського району. Відстань до найближчої лікарні інтенсивного лікування перевищує 60 км, що не гарантуватиме своєчасну (до 60 хв.) доставку пацієнта з віддаленого населеного пункту, що суперечить Постанові КабМіну № 932 від 30.11.2016 р.  «Про порядок створення госпітальних округів». Північно-Східна частина області (Козятинський, Погребищенський, Оратівський райони з населенням 120 тис. чол.) втратить оперативність та доступність до екстреної медичної допомоги.

З приводу ситуації, яка склалася, головою районної ради 13.12.2017 року було проведено зустріч з представниками Департаменту фінансів облдержадміністрації. Обговорено питання передачі субвенції з бюджету міста для утримання районної лікарні.

 Направлено лист до Прем’єр-міністра України Гройсмана В.Б., в.о. Міністра охорони здоров’я України Супрун У.Н., народного депутата України Юрчишина П.В., голови Вінницької облдержадміністрації Коровія В.В. з клопотанням про внесення змін до проекту створення госпітальних округів у Вінницькій області в частині надання Козятинській ЦРЛ статусу лікарні інтенсивного лікування. Звернення підписано головою Козятинської районної ради В. Слободянюком, головою Козятинської районної державної адміністрації О. Оркушею, секретарем Козятинської міської ради К. Марченко, головою Координаційної ради профспілок Козятинського району М. Кідаловим, головою Козятинської профспілкової організації «Південно-Західна залізниця» ПАТ «Українська залізниця» А. Вільчинським, головою профспілкової організації працівників мед установ Н. Станіславчук, головою профспілкової організації працівників держустанов А. Колісним.

Враховуючи важливість питання збереження районної лікарні як лікарні вторинного рівня інтенсивного лікування, сьогодні головою районної ради В. Слободянюком було підписано розпорядження про скликання 11 позачергової сесії районної ради, яка відбудеться 17 січня о 10:00 год.

Наразі ще не подано жодної петиції

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація