Семінар для осіб, засуджених до покарань, не пов’язаних із позбавленням волі

      На виконання домовленостей про співробітництво міжКозятинським  місцевим центром з надання безоплатної вторинної правової допомогита Козятинським міськрайонним відділом з питань пробації Центрально-Західного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції України, 5 вересняпрацівниками Козятинського місцевого центру  Мариною Кобернюкта Аліною Бондарчукспільно з працівниками відділу з питань пробації проведено семінар для осіб, засуджених до покарань, не пов’язаних із позбавленням воліна тему: «Профілактика злочинності та ефективність надання безоплатної правової допомоги умовно засудженим».     

       Питання запобігання злочинності, зміцнення законності, забезпечення захисту прав, свобод і законних інтересів громадян, суворого дотримання принципу соціальної справедливості ніколи не втрачають своєї актуальності. Саме тому запобігання злочинності розглядається як багаторівневу систему державних і громадських заходів, спрямованих на усунення, послаблення або ж нейтралізацію причин та умов злочинності.    

       Тобто мета такої діяльності – не допустити вчинення злочинів, як шляхом припинення попередньої злочинної діяльності, так і шляхом усунення причин повторної злочинності.           

        Працівники центру присутнім пояснили, що відповідно до ст. 59 Конституції України кожен має право на професійну правничу допомогу. У випадках, передбачених законом, ця допомога надається безоплатно. Відповідно до Закону України «Про безоплатну правову допомогу», безоплатна первинна правова допомога це вид державної гарантії, що полягає в інформуванні особи про її права і свободи, порядок їх реалізації, відновлення у випадку їх порушення та порядок оскарження рішень, дій чи бездіяльності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, посадових і службових осіб і включає такі види правових послуг, як надання правової інформації, надання консультацій і роз'яснень з правових питань, складення заяв, скарг та інших документів правового характеру (крім документів процесуального характеру) та надається усім особам, які перебувають під юрисдикцією України. Ознайомили присутніх з основними завданнями центру, видами та послугами вторинної правової допомоги, категоріями громадян яким надається безоплатна вторинна правова допомога. Розповіли про роботу електронних сервісів Міністерства юстиції України.

        Марина Кобернюк звернула увагу щодо підстав та порядку припинення надання безоплатної вторинної правової допомоги. Зазначивши, що у разі встановлення факту подання особою неправдивих відомостей або фальшивих документів, що стали підставою для віднесення особи до категорій осіб, які мають право на безоплатну вторинну правову допомогу або у випадку коли особа користується захистом іншого захисника (захисників) у справі, за якою їй призначено захисника відповідно до Закону України «Про безоплатну правову допомогу», коли особа використала всі національні засоби правового захисту в справі за рішенням Центру з надання БВПД припиняється надання безоплатної вторинної правової допомоги.

      По завершенню заходу працівники центру поширили друковані матеріали системи безоплатної правової допомоги та наголосили, що за правовою допомогою необхідно звертатись до Козятинського місцевого центру з надання БВПД з 9-00 год. до 18-00 год. за адресою: м. Козятин, провул. Кондрацького, 1А, тел.: (04342) 2-00-17. Єдиний телефонний номер системи безоплатної правової допомоги: 0-800-213-103.

Наразі ще не подано жодної петиції

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація