Серцебиття козятинців – на контролі кардіохірургів Інституту Серця

Минулої п’ятниці, 9 лютого, до Козятинської ЦРЛ вже вдруге за останніх півроку приїжджала бригада кардіологів та серцево-судинних хірургів ДУ «Інститут Серця МОЗ України». Столичні спеціалісти за один насичений робочий день оглянули 70 козятинців. За результатами скринінг-моніторингу, майже третина пацієнтів, у тому числі і діти, мають серйозні кардіосудинні патології, що потребують подальшого обстеження та, не виключено, оперативного втручання. І саме фахівці київського медичного закладу їх виявили.

- Виїзні прийоми, у яких беруть участь спеціалісти Інституту Серця, - це можливість отримати вузькопрофільну консультаційно-діагностичну допомогу у себе вдома. Адже ми розуміємо, що, на жаль, не кожен може собі дозволити відвідати задля цієї мети київську клініку, – прокоментував серцево-судинний хірург Олексій Поліщук. – Вочевидь, наші колеги -кардіологи Козятинської центральної лікарні провели якісну попередню роботу із формування списку тих пацієнтів, яким у першу чергу потрібна фахова консультація.

Зауважимо, що біля кабінетів, де проводили обстеження столичні лікарі, було багато й тих, хто з власної ініціативи прийшов на прийом, дізнавшись про приїзд фахівців Інституту Серця із оголошення у місцевій пресі. Так чи інакше, серцево-судинні хірурги оглянули усіх.

- Сьогодні до нас звернулося майже вдвічі більше пацієнтів, ніж минулого нашого приїзду, - продовжив Олексій Юрійович. – З огляду на таку кількість мешканців Козятинщини, що потребують уважної кардіологічної діагностики, плануємо наступні наші візити до Козятинської районної лікарні проводити раз на квартал. Однак, за умови нагальної потреби, зможемо приїжджати і частіше, до того ж, з більш поширеною командою фахівців.

Так, цього разу у Козятині вперше консультували дитячі кардіохірурги Інституту Серця.

- Ми приїхали задля обстеження дітей із вродженими вадами серця, дітей, яким були виконані операції з приводу вроджених вад серця (для консультації та контролю ефективності лікування), та юних пацієнтів, яким ще не був поставлений діагноз, однак є підозри і скарги, - розповів серцево-судинний лікар-хірург відділення хірургічного лікування вроджених вад серця Володимир Вашкеба.

- Сьогодні ми оглянули 15 дітей, - доповнила дитячий кардіолог консультативно-діагностичного поліклінічного відділення для дітей Тетяна Білик. - Серед них, за результатами УЗД-обстеження, троє мають ускладнені форми кардіологічних патологій, для лікування яких їм необхідне оперативне втручання.

До слова, бригада столичних спеціалістів привезла із собою два переносних сучасних апарати для проведення ультразвукової діагностики серця.

- Такого рівня та якості консультаційно-діагностичні медичні послуги – реальність для пацієнтів Козятинської центральної районної лікарні, - підкреслив головний лікар Олександр Кравчук. – Це яскраво довів сьогоднішній візит потужної команди фахівців державного клінічного закладу, який очолює доктор медичних наук, професор Борис Тодуров. І запевняю вас, - це лише початок широкої співпраці у такому форматі, що є ознакою доступності медицини та результатом проведених перемовин адміністрації Козятинської ЦРЛ, голови Козятинської райради та народного депутата України Петра Юрчишина із керівництвом Інституту Серця. Так, серед оговорених є можливість мешканців Козятинщини для більш детального дообстеження чи проведення оперативних втручань бути записаними на прийом до кардіохірургів безпосередньо у Києві, до того ж була озвучена перспектива виїзних прийомів вузькопрофільних спеціалістів означеного закладу у населених пунктах району за такої потреби.

Зазначу, що подібні зв’язки на предмет тісної консультаційно-діагностичної співпраці найближчим часом будуть встановлені також із іншим клінічним закладом Міністерства охорони здоров’я України – Національним інститутом хірургії і трансплантології імені О.О.Шалімова НАМН України. Крім того, ведуться перемовини та вже маємо підписані угоди із професорами державних медичних установ (онкологами, офтальмологами тощо) на проведення ними на базі Козятинської ЦРЛ не тільки консультацій, але й, за такої нагальної потреби, операцій, - наголосив Олександр Миколайович.

Усе це, безумовно, свідчить про те, що Козятинська районна лікарня невпинно розвивається, підвищується якість та рівень надання медичних послуг, показником чого якраз і є дієва співпраця із медичними закладами вищого спеціалізованого діагностично-лікувального рівня. Усі переваги та результати встановлених адміністрацією Козятинської ЦРЛ медичних зв’язків із вузькопрофільними клінічними закладами змогли вже відчути місцеві мешканці, що потрапили 9 лютого на прийом до кардіохірургів ДУ «Інститут Серця МОЗ України».

                                           

                                           

Наразі ще не подано жодної петиції

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація